Rezultate te kerkimit per termin: +Kinostudion +Shqipria

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] kinostudion / docs[0] 185 / hits[0] 211 / keyword[1] shqipria / docs[1] 1590 / hits[1] 2926 /
No Pic available
  • 2010-08-19

Fotografitë e rralla të Tiranës, në ditët e para të çlirimit

N nj zarf t madh, Saim Kokona ruan negativ t tr me foto t panjohura nga Tirana e paslufts, parada e 28-29 Nntorit 1944, peizazhe t kryeqytetit t vjetr, por edhe portrete t shumta nga e gjith Shqipria. Pas m shum se gjysmshekulli po i botojm pr her t par N copn e udhs nga vendi ku takohemi, deri n s

No Pic available
  • 2010-08-06

Ish-Kinostudio i ka fshehur filmat e Kosovës!

Kineastët nuk deskualifikohen: Jeni komunistë! Kosova ka nj histori filmi gati 50-vjeare, q na e tregon Gani Mehmetaj si nj valvul nostalgjie e ndrtuar pr jetn brenda Kosovafilm dhe pse ishin nn regjimin serb. Rreth 35 filma artistik e dokumentar, t xhiruar dhe 200 filma t impor