Rezultate te kerkimit per termin: +Kirchberg

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.304Z

Nuri Seferi fitoi titullin botëror GBU

Nuri Seferi ka shënuar fitoren e radhës në boksin profesionist për të dëshmuar edhe një herë se është një ndër shqiptarët më të suksesshëm të ringut profesionist. Me fitoren e shënuar të shtunën në mbrëmje ndaj kroatit Josip Jalushic, 30-vjecari i lindur në Gostivar të Maqedo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.703Z

Kundërshtarë sllovak për vëllezërit Seferi

- Vëllezërit Nuri dhe Sefer Seferi kanë mësuar emrat e kundërshtarëve për mbrëmjen e 26 majit që do të zhvillohet në "Sporthalle" të të qytetit Kirchberg në Zvicër. "Tajsoni shqiptar" Nuri Seferi do të boksojë kundër sllovakut Roman Klucar në një përballje prej 8 rundash në kat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.697Z

Vëllezërit Seferi më 26 maj në ring

Ringu profesionist prej 26 majit do të pasurohet edhe me një boksier shqiptar. Sefer Seferi, vëllai i vogël i "Tajsonit shqiptar" Nuri Seferit, ka vendosur që t'i veshë dorezat e profesionistit, pasi e ka mbyllur me sukses karrierën si boksier amator, duke fituar shumë trofe si në Zvicër a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.217Z

Kombëtarja 2008-2010: 3 milionë euro e drejta televizive

Bledar KUKA Dicka më shumë se 3 milionë euro do të fitojë Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) nga shitja e së drejtës televizive të ndeshjeve të kombëtares deri më 2010. Fituese e tenderit ishte kompania "RTL Group", e cila fitoi mbi konkurrencën mes 4-5 kompanive, të gjitha ndërkom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.332Z

Nuri Seferi premton nokaut

Kur kanë mbetur edhe pak ditë deri në duelin e tij të radhës, boksieri shqiptar Nuri Seferi shprehet i sigurtë për fitoren e tij përballë kroatit Josip Jalushic, duel i vlefshëm për titullin botëror në versionin GBU në kategorinë kruizer (deri 91 kg). Të dy boksierët ishin përballu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama