Rezultate te kerkimit per termin: +Kishn +Katolike

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.507Z

Nishani- institucioneve fetare n Detroit: Nderim pr mbshtetjen e çshtjes kombtare

Në ditën e dyt t qndrimit n Detroit, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, zhvilloi vizita  t veçanta n Teqen Shqiptare t Bektashinjve, n Qendrn Islame Shqiptare, n Kishn Katolike Shqiptare Zoja Pajtore e Shqiptarve si dhe n Kishn Katolike Shqiptare t Shn Palit. N fjalt prshndetse, Presidenti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.397Z

Arbëreshët festojnë ritet bizantine

Me rastin e festimeve pr 300-vjetorin e themelimit t Kishs s Greit (Avellino), kushtuar Shn Bartolomeut apostull (1710-2010), administrata komunale, n bashkpunim me famullin, kan mbajtur nj konferenc pr ritin bizantin, i cili ka qen praktikuar n Grei, ashtu si edhe n t gjitha ngu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.734Z

Pedofilia! Për kë bien kambanat në Vatikan?!

Arka e kishës katolike po boshatiset nga pagesat e vazhdueshme që po bëhen kundrejt familjeve, fëmijët e të cilëve kanë vuajtur abuzimet seksuale të priftërinjve Ati yn (…) mos m o n tundim, m liro nga e keqja! Mesa duket kjo fraz biblike nuk sht aq bindse kur e d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

Kështu nderohen heronjtë

T dieln q kaloi, mijra polak e t tjer nga Evropa Lindore morn pjes n beatifikimin (hapi i par drejt shenjtrimit t mundshm n Kishn Katolike) t t Prndershmit Jerzy Popieluszko, nj prift katolik dhe aktivist i opozits s dikurshme Solidarnost n Poloni, i cili u torturua dhe u vra brutalisht 25 vjet m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Zgjedhja e gabuar e Benediktit t XVI

Me keqardhje dhe me shqetsim dgjuam fjalimin e Papa Benediktit t XVI-t, jo vetm pr faktin se citimet apo komentet e bra i kalonin caqet e naivitetit apo rastsis, por edhe pr at se ky fjalim vulosi shmangien tashm t paralajmruar nga linja e paraardhsit t tij Papa Gjon Palit t II-t, t linjs s bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

Nobelistja shqiptare

Para tridhjet viteve pr her t par nj mim Nobel ka rn n duart e nj shqiptareje. Ka qen pikrisht Nna Terez shqiptarja e par q sht laureuar me mimin Nobel pr Paqe. N tridhjet vjetorin e dhnies s ktij mimi, t enjten, nn patronazhin e Presidentit t Kosovs, Fatmir Sejdiu, sht mbajtur nj akademi prkujtimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

Na ishte një herë Tirana

Piktori Stefan Taçi hap më 20 prill, në galerinë Kledio, ekspozitën vetjake me 25 punime të teknikave të ndryshme, kryesisht në pikturë e vizatim dhe pak në skulpturë. Rrfimin tim mbi temn e ksaj ekspozite, po guxoj ta filloj me nj hamendsim gjuhsor modest. Disa vite m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama