Rezultate te kerkimit per termin: +Kishs +Katolike

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] kishs / docs[0] 64 / hits[0] 110 / keyword[1] katolike / docs[1] 5501 / hits[1] 9127 /
Historia e kishes ne imazhe publikohen fotot e varrimit te Fishtes
  • 2014-08-18

Historia e kishes ne imazhe publikohen fotot e varrimit te Fishtes

e Merkure 6 Gusht 20142151 pm p classwp-caption-text Dom Gjergj MetaSSSAbrASSTi binin ne duar ato fotografi ishte me te vertete nje bekim Jo vetem se gjithcka qe kishte degjuar po i materializohej para syve por edhe sepse ato pamje bardhe e zi realizuar dekada me pare filluan t

No Pic available
  • 2010-08-28

Nënë Tereza më tha: Kurrë nuk u zemërova me Shqipërinë

Jemi këtu për të nderuar së bashku me të gjithë shqiptarët, por edhe me mbarë njerëzimin, gruan më të shquar të kohërave moderne, nderin e kombit shqiptar, nobelisten Nënë Tereza, në 100-vjetorin e lindjes së saj. Sot shqiptarët kudo që janë, përkulen me nderimin dhe mirënjohje

No Pic available
  • 2010-08-26

Sot 100 vjetori i lindjes së Nënë Terezës

“Un gjithmon e kam n zemr popullin tem shqiptar”. Kto jan fjalt e shkruara n shqip nga vet dora e Nn Terezs m 10 shtator 1979, dita kur ajo u nderua me mimin “Nobel”. Kjo letr n origjinal, mendohet t jet pjes e ditarit t saj. Nj shqipe jo e ditve t sotme, q tregon pr origjina

No Pic available
  • 2010-08-25

Një vepër muzikore Nënë Tereza

Festimet për 100-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës do të kulmojnë me kremtimin e meshës në katedralen e parë shqiptare kushtuar misionares Sot, n mjediset e Ministris s Kulturs, shpallet fituesi i konkursit pr veprn m t mir muzikore dhe letrare-dramaturgjike pr mimin &l

No Pic available
  • 2010-08-17

Rilindja e heshtur e shqiptarëve të rinj

far kan t prbashkt gjimnastika “Funky”, projekti pr ndrtimin e “lops s mendur”, apo kurset e gjuhs arbreshe? N dukje t par asgj. Prse n t vrtet t gjitha kto dhe veprimtari t tjera kan prfunduar n nj artikull-akuz t nj gazete t prditshme italiane, me titull “shpenzimet e

No Pic available
  • 2010-07-29

Arbëreshët festojnë ritet bizantine

Me rastin e festimeve pr 300-vjetorin e themelimit t Kishs s Greit (Avellino), kushtuar Shn Bartolomeut apostull (1710-2010), administrata komunale, n bashkpunim me famullin, kan mbajtur nj konferenc pr ritin bizantin, i cili ka qen praktikuar n Grei, ashtu si edhe n t gjitha ngu

No Pic available
  • 2010-07-10

Bagnasco - Berisha, vlerësohet toleranca fetare

Kryeministri Berisha priti Kardinalin Angelo Bagnasco, President i Konferencs Ipeshknore t Italis, Arqipeshkop Metropolit i qytetit t Xhenovs n Itali, nj nga personalitetet m t shquara dhe me prestigj n gjirin e Selis s Shenjt n Vatikan. Kardinali Angelo Bagnasco ndodhej n Shqip