Rezultate te kerkimit per termin: +Kishs

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Një gjerman, për historinë e kishës shqiptare

Konferenca Ipeshkvore e Shqipris dhe Nunciatura Apostolike e Shqipris, n rastin e 150-vjetorit t themelimit t Seminarit Ndrdioqezan Shqiptar n Shkodr (1859), m 17 prill, pran ktij seminari, organizoi n Shkodr nj program festiv. N kuadr t ktij programi njditor n ambientet e semina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.732Z

Kryepeshkopi Janullatos urim shqiptarëve për Krishtlindje

Shqiptarve u ka uruar Krishtlindjet edhe Kryepeshkopi i Kishs Autoqefale Ortodokse t Shqipris Anastas Janullatos. Kreu i Kishs Ortodokse Shqiptare kathirrje pr paqe dhe dashuri mes njerzve duke i uruar t gjith shqiptart kudo q ndodhen Krishtlindjet dhe festat e fundvitit. Me rastin e Kremtes s Krish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Bagnasco - Berisha, vlerësohet toleranca fetare

Kryeministri Berisha priti Kardinalin Angelo Bagnasco, President i Konferencs Ipeshknore t Italis, Arqipeshkop Metropolit i qytetit t Xhenovs n Itali, nj nga personalitetet m t shquara dhe me prestigj n gjirin e Selis s Shenjt n Vatikan. Kardinali Angelo Bagnasco ndodhej n Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Kisha Katolike: Të zgjidhet situata e rënduar politike

Vendi ynë po jep një përshtypje të keqe para botës, në këto çaste historike për të Vendimi ekstrem i Partis Socialiste pr tgrev urie ka shqetsuar dhe prfaqsuesit fetar n vendin ton. Kisha Katolike i bri dje thirrje politiks shqiptare t zgjidh situatn e rnduar politike dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.885Z

Meshë për kombëtaren e futbollit

Prifti i i qytetit t vogl, Obdam, n veri t Hollands, i kushtoi finales s futbollit nj mesh, me qllimin e eprm q t’i shtinte pak fat pse jo dhe shenjtrim skuadrs s Tulipanve q u ndeshn me Spanjn. Por, duket se kjo ka qen mesha e fundit pr t, pasi prifti i Obdamit, Paul Vlaar, sht pezulluar, pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.856Z

Abuzimet n Belgjik, jep dorheqjen komisioni i Kishs

Jep dorëheqjen komisioni i krijuar nga Kisha për të ekzaminuar rastet e abuzimeve seksuale tek të miturit në Belgjikë, i drejtuar nga psikiatri Peter Adriaenssens. Psikiatri deklaron se gjatë punës ka parë se autoritetet gjyqësore nuk kanë treguar aspak besim për punën e ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.397Z

Arbëreshët festojnë ritet bizantine

Me rastin e festimeve pr 300-vjetorin e themelimit t Kishs s Greit (Avellino), kushtuar Shn Bartolomeut apostull (1710-2010), administrata komunale, n bashkpunim me famullin, kan mbajtur nj konferenc pr ritin bizantin, i cili ka qen praktikuar n Grei, ashtu si edhe n t gjitha ngu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama