Rezultate te kerkimit per termin: +Kisha

Meta: total 1000 / total_found 31374 / time 0.013 / keyword[0] kisha / docs[0] 31374 / hits[0] 56805 /
Blushi Rames Kur shkrimtaret merren me qente qente merren me librat
  • 2016-10-20

Blushi Rames Kur shkrimtaret merren me qente qente merren me librat

Transmetuar me 19102016 - 1330 Tirane 19 tetor 2016 NOAal- Deputeti Ben Blushi i kthen pergjigje Kryeministrit Edi Rama lidhur me deklaraten e bere ne nje interviste televizive kur tha se gjate qeverisjes se tij deputeti i shkeputur

No Pic available
  • 2016-10-20

Çfarë ka ndodhur më 20 tetor?

1781 – Monarkia austriake e Habsburgëve miraton të ashtuquajturën Patenta e Tolerancës e cila zgjeroi, por jo shumë, liritë fetare të të krishterëve jo-katolikë që jetonin në territorin e perandorisë, duke përfshirë luteranët, kalvinistët, dhe ortodoksët grekë. Sipas Patent

No Pic available
  • 2016-10-20

RINUSHI YNË

Nga Kliton Nesturi Shtatshkurtër dhe energjik, symprehtë dhe buzagaz, Rinush Idrizi u shfaq në auditorin e mbushur me student, në tetor 1993. Mirëdita! Së bashku do të zhvillojmë lendën e Letërsisë së Pavarësisë! Ishte një prej atyre prezantimeve që të mbeten gjithë jetën në men

No Pic available
  • 2016-10-20

Nuk ka fat, por bekim!

Nga Miron Çako Shumë herë në komunikim midis njerëzve dëgjon fjalët fat, kismet, kështu ishte e shkruar, kështu ishte e thënë, etj si këto. Kaq shumë i besojnë njerëzit këto gjëra sa përpiqen të justifikojnë edhe veprimet më ekstreme negative. Kur isha duke folur njëherë me nj

No Pic available
  • 2016-10-20

Debati/Rama: Jozefinë, konkurron Tinka Kurtin. Topalli: Ti duhesh rrëzu!

Viti i ri akademik, i cili nisi sot u bë objekt debati në Kuvend. Kryeministri Edi Rama e quajti sistemin e përzgjedhjes së studentëve të suksesshëm dhe akuzoi opozitën se kishte ngritur një sistem për ngelësit. Gjatë diskutimeve për universitetet, ka replikuar edhe ish-kryetarja e Kuve

Rita Ora urim me fjalë emocionuese për motrën e saj Elena |FOTO
  • 2016-10-20

Rita Ora urim me fjalë emocionuese për motrën e saj Elena |FOTO

Transmetuar më 20.10.2016 - 14:17 Sot është një ditë e veçantë për familjen Ora pasi vajza e madhe Elena feston ditëlindjen. Dhe natyrisht që nuk mund të shpëtonte pa një urim nga motra e saj më e vogël Rita, e

No Pic available
  • 2016-10-20

Zhiti: Politika të nxjerrë vlera nga lumturimi i 38 martirëve

25-vjetori i vendosjes se marrëdhenieve diplomatike mes Shqipërisë me Selinë e Shenjtë ka mbledhur bashkë në një ceremoni në Vatikan, klerikë dhe përfaqësuesit më të lartë të Kishës, të cilët hodhën dritë mbi historikun e kësaj marrëdhënie. I ngarkuari me punë pranë Ambasad