Rezultate te kerkimit per termin: +Kita

Meta: total 318 / total_found 318 / time 0.000 / keyword[0] kita / docs[0] 318 / hits[0] 477 /
8 femra të dyshuara për vrasjen e një burri!
  • 2019-03-28

8 femra të dyshuara për vrasjen e një burri!

Ankohet për çdo gjë dhe për të gjithë. Një lakmitare që i pëlqen të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes! Agustina, ky personazh “plot me virtyte” do të vijë nën interpretimin e aktores Olta Daku, në veprën 8 femra që do të ngjitet në skenën e Turbinës, më dat

Shqiptari fshihet në banjë, policia zbulon arsyen
  • 2019-03-11

Shqiptari fshihet në banjë, policia zbulon arsyen

Policia shkon që ta arrestojë, shqiptari ishte fshehur në banjë për tu fshehur. Ndaj shtetasit Vilson Kita, 30 vjeç, ishte lëshuar një urdhër dëbimi në 2017 nga Prefektura e Romës, pasi akuzohej për precedentë të shumtë. Si u fsheh në banjë Policia ndërkohë që po kryente një ko

No Pic available
  • 2018-12-30

Drekë për njerëzit në nevojë, Veliaj: Solidariteti do vijojë edhe pas festave

Tre prej shefave më të njohur të kuzhinës në Shqipëri, për të cilët kanë shkruar edhe mediat e njohura botërore, iu bashkuan thirrjes së Bashkisë së Tiranës për të shërbyer drekën e fundvitit për njerëzit në nevojë që frekuentojnë mensat sociale. Kryebashkiaku Erion Veliaj d

No Pic available
  • 2018-07-26

54 artistë i kërkojnë Metës të dekretojë ligjin për teatrin

Një grup artistësh, kryesuar nga të mëdhenjtë e skenës shqiptare, Robert Ndrenika, Luftar Paja, Alfred Trebicka, Leka Bungo, Albert Minga, Arben Derhemi, por edhe djali i të madhit Kadri Roshi, Kliti Roshi, regjisori Spiro Duni, aktorët Artan Imami, Sotiraq Bratko, Zamira Kita e shumë të

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit
  • 2018-06-28

Firma e artistëve për Teatrin, Pavlina Mani: Kanë falsifikuar firmën e Pirro Manit

Një ditë më parë një letër e firmosur nga 65 artistë i drejtohej krerëve të shtetit për një Teatër të ri Kombëtar, e mes tyre ishte edhe emri i regjisorit të mirënjohur Pirro Mani, por për bashkëshorten e tij, aktoren Pavlina Mani, ky është një falsifikim i firmës së tij. Në

Ranieri largohet nga Nantes, e pason Jurgen Klinsmann
  • 2018-05-17

Ranieri largohet nga Nantes, e pason Jurgen Klinsmann

Presidenti e Nantes, Waldemar Kita, ka zyrtarizuar divorcin me trajnerin italian, Claudio Ranieri, pas vetëm një viti bashkëpunim. Një sezon pa shumë shkëlqim dhe fërkimet mes të dyve çuan në ndërprerjen e parakohshme të marrëveshjes. Kita, i intervistuar nga LEquipe, e komenton në kë

No Pic available
  • 2017-09-28

TAP mbështet Festivalin e Komedisë në Korçë

Gjatë shtatorit, Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) ka mbështetur organizimin e edicionit të katërt të festivalit e komedisë KoKo Fest në qytetin e Korçës. Përgjatë një jave, teatri Andon Zako Çajupi i Korçës ka pritur trupat teatrale nga Shqipëria, Kosova dhe ish-Republika Jugosllave