Rezultate te kerkimit per termin: +Kivit

Meta: total 121 / total_found 121 / time 0.000 / keyword[0] kivit / docs[0] 121 / hits[0] 156 /
Luftoni keto semundje duke ngrene kivi dhe molle
  • 2016-03-11

Luftoni keto semundje duke ngrene kivi dhe molle

Transmetuar me 11032016 - 1311 Kivi permban nje sasi te madhe te vitamines C E dhe A Vitamina C eshte nje antioksidant qe shkrihet ne uje dhe eshte provuar se mbron trupin tone nga radikalet e lira permireson shendetin e individeve t

Mos e hidhni ja perse mund ta perdorni levoren e kivit
  • 2016-02-04

Mos e hidhni ja perse mund ta perdorni levoren e kivit

Transmetuar me 03022016 - 1932 Pervecse eshte nje frut me shume perfitime shendetesore kivi mund te perdoret edhe si maske kunder rrudhavebr br Kete mund ta beni nje maske duke bere kremin nga nje kivi dhe me pak kos Aplikoni ne fy

Frutat dhe perimet qe duhet te konsumoni ne dimer
  • 2016-01-24

Frutat dhe perimet qe duhet te konsumoni ne dimer

Transmetuar me 24012016 - 1159 PUBLICITET Vetem per shkak se eshte stina e dimrit nuk do te thote se nuk mund te konsumoni fruta dhe perime te fresketa Ekzistojne shume gjera natyrale ushqimore te cilat gjate dimrit me se shum

Minidieta për të pastruar të gjitha arteriet
  • 2016-01-10

Minidieta për të pastruar të gjitha arteriet

Shëndeti Mund të mjaftojnë pak truke për të pastruar arteriet tuaja, të ulni kolesterolin e keq dhe të reduktoni rrezikun nga tromboza. Studimet e fundit na thonë se si… Keni dëgjuar ose lexuar shpesh të flitet për dieta, të cilat i referohen heqjes së kileve të tepërta. Por jo

No Pic available
  • 2015-12-08

Lengu qe parandalon mpiksjen e gjakut

Transmetuar me 08122015 - 1201 PUBLICITET Lengu i kivit minimizon mpiksjen e gjakut dhe ndihmon ne qarkullimin e gjakutbr br Ky eshte nje tjeter nga ato lengje qe do te bejne te ndiheni te fresket e te gjalle shte lengu i ki

Kivi, fruti i mëngjesit
  • 2015-05-02

Kivi, fruti i mëngjesit

Kivi renditet si një nga frutat më të rëndësishme për të pastruar organizmin, dhe është e këshillueshme që ai të konsumohet në mëngjes pasi jo vetëm është një ushqim i lehtë, por ndihmon gjithashtu dhe në lehtësimin e sistemit të tretjes. Kivi është një burim i shkëlqyer i

Subvencione fermerëve, 12 milionë lekë për ngritjen e një sere me ngrohje   
  • 2015-04-05

Subvencione fermerëve, 12 milionë lekë për ngritjen e një sere me ngrohje  

Financimet Mbyllen aplikimet pranë AZHBR. Fondi që shpërndahet, 1.7 miliardë lekë U mbyll dje afati për aplikimet për subvencione në bujqësi. Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural (AZHBR) këtë vit ka në dispozicion 1,7 miliardë lekë fonde në mbështetje të fermerëve. Përfitues