Rezultate te kerkimit per termin: +Kivit

Meta: total 116 / total_found 116 / time 0.000 / keyword[0] kivit / docs[0] 116 / hits[0] 145 /
Kivi, fruti i mëngjesit
  • 2015-05-02

Kivi, fruti i mëngjesit

Kivi renditet si një nga frutat më të rëndësishme për të pastruar organizmin, dhe është e këshillueshme që ai të konsumohet në mëngjes pasi jo vetëm është një ushqim i lehtë, por ndihmon gjithashtu dhe në lehtësimin e sistemit të tretjes. Kivi është një burim i shkëlqyer i

Subvencione fermerëve, 12 milionë lekë për ngritjen e një sere me ngrohje   
  • 2015-04-05

Subvencione fermerëve, 12 milionë lekë për ngritjen e një sere me ngrohje  

Financimet Mbyllen aplikimet pranë AZHBR. Fondi që shpërndahet, 1.7 miliardë lekë U mbyll dje afati për aplikimet për subvencione në bujqësi. Agjencia për Zhvillim Bujqësor dhe Rural (AZHBR) këtë vit ka në dispozicion 1,7 miliardë lekë fonde në mbështetje të fermerëve. Përfitues

Kivi, të mirat pastruese, kozmetike dhe terapeutike
  • 2015-03-28

Kivi, të mirat pastruese, kozmetike dhe terapeutike

Shëndet – Nëse deri më tani, kivin e keni nënvlerësuar apo nuk e keni konsumuar shumë, ne ju themi se kjo frutë ka shumë vlera, pasi ndihmon organizmin në shumë drejtime. Për më tepër lexoni më poshtë Kivi përmban shumë të mira laksative, kozmetike dhe terapeutike. Kjo f

Dieta e flokëve: Ushqimet për të pasur flokë të shëndetshëm, të fortë dhe me shkëlqim
  • 2014-08-03

Dieta e flokëve: Ushqimet për të pasur flokë të shëndetshëm, të fortë dhe me shkëlqim

Mishi i pulës, peshku dhe drithërat janë disa nga ushqimet më të rëndësishme për ti mbajtur flokët tuaj të shëndetshëm dhe të shndritshëm. Ushqimet janë thelbësore për shëndetin e lëkurës së kokës. Ja se çfarë duhet të dini… Ushqimi është një nga aleatët më të mi

Permiresoni humorin hani dy kokrra nga ky frut ne dite
  • 2014-07-16

Permiresoni humorin hani dy kokrra nga ky frut ne dite

Transmetuar me 16072014 - 1125 Ngrenia e dy kokrrave kivi ne dite lejon qe te permiresohet humori dhe te fitohen me shume energji Gjithcka ne saje te vitamines Cbr br Nje studim i Universitetit te Otago ne Zelanden e Re ka zbuluar ndikimin e frutit te kivi

Vlerat ushqyese te levoreve te frutave
  • 2014-07-15

Vlerat ushqyese te levoreve te frutave

SSSAbrASS brbrHulumtuesit kane zbuluar se acidi i cili e mban levoren e molles te shkelqyer na jep me shume vlera per shendet se sa vete brendesia e molles - duke filluar nga forcimi i muskujve deri te mbajtja nen kontroll e kolesterolit dhe sheqeritbrbr brbrMollet nuk jane pemet ose perimet e vet

Këto fruta duhet t’ikonsumoni çdo ditë
  • 2014-05-05

Këto fruta duhet t’ikonsumoni çdo ditë

Gjithë ne do të kishim dëshirë që të shmangnim dhimbjet sa më të mirë, mundësisht po iu ofruar fare spitaleve apo farmacive për ilaçe që kanë efekte anësore. Sipas disa ekspertëve të ushqimit, në dietën