Rezultate te kerkimit per termin: +Klajda +Gjosha

Meta: total 1000 / total_found 1678 / time 0.001 / keyword[0] klajda / docs[0] 1744 / hits[0] 2227 / keyword[1] gjosha / docs[1] 1933 / hits[1] 5032 /
Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë
  • 2019-03-19

Kriza politike/ A do ketë dialog me Ramën? Gjosha: Ai spriti, na dogji për 24 orë

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha u shpreh në 5 Pyetjet e Babaramos se vetëm zgjedhjet e parakohshme janë zgjidhja e vetme për daljen nga kriza politike. Ajoshtoi se Rama mbylli rrugët për dialog, pasi dërgoi me shpejtësi kërkesat për djegien e mandateve në KQZ duke mos pritur afa

Video e prindërve të 13-vjeçares, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni?
  • 2019-02-08

Video e prindërve të 13-vjeçares, PD-LSI: Fshije, shkarko Spiropalin; Rama: Pse lehni?

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali si një nga politikanet e përfshira më fortë nga PS në debatin me ish-kryeministrin Sali Berisha për ngjarjen e Kavajës, ku u përdhunua një 13-vjeçare shkoi sot në familjen e të miturës me të cilën abuzuan seksuali

No Pic available
  • 2018-11-27

Deklarata e Ramës për bashkimin me Kosovën, ish-ministrja: Alarm i madh

Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha ka kritikuar Kryeministrin Rama për deklaratat e tij për një bashkim me Kosovën. Sipas ish-ministres së Integrimit, këto deklarata janë një alarm i madh për të dy shtetet dhe thirrje të tilla nacionalistë trazojnë marrëdhëniet e brishta në rajon. De

Nis seanca gjyqësore për protestuesit e Astirit, banorët: Lironi djemtë tanë!
  • 2018-11-25

Nis seanca gjyqësore për protestuesit e Astirit, banorët: Lironi djemtë tanë!

Në Gjykatën e Tiranës është duke u zhvilluar seanca gjyqësore për 11 banorët e zonës së Astirit që u arrestuan pas protestës para Parlamentit, ku pati përplasje me policinë e shtetit dhe 15 persona nga të dy palët u lënduan. Arrestimi i këtyre protestuesve është bërë për vepra

Incident në Bruksel, opozita denoncon Ballën: Baron i drogës!
  • 2018-10-15

Incident në Bruksel, opozita denoncon Ballën: Baron i drogës!

Sherret dhe incidentet e politikës shqiptare, janë transferuar këtë herë në zemër të Europës, në Bruksel. Pas akuzave për lidhje me krimin dhe trafikantë të drogës, opozita e ka çuar deri në kryeqytetin belg denoncimin ndaj kreut të grupit parlamentar socialist. Teksa ditën e sotm

Opozita kërkesë Ruçit: Përjashto Ballën nga delegacioni i Stabilizim Asociimit
  • 2018-10-07

Opozita kërkesë Ruçit: Përjashto Ballën nga delegacioni i Stabilizim Asociimit

Opozita nuk i ndahet Taulant Ballës. Edhe ditën e dielë, PD dhe LSI akuzojnë kreun e Grupit parlamentar të PS se është i lidhur me trafikant droge dhe kriminelë, të cilëve i shërben në emër të pushtetit që ka. Ndërkohë deputetë nga dy kampet e partive opozitare kanë hartuar së b

Xhisiela, Klajda Gjosha: Kemi kaluar në terrorizëm shtetëror
  • 2018-10-02

Xhisiela, Klajda Gjosha: Kemi kaluar në terrorizëm shtetëror

Rasti Xhisiela, si është trajtuar nga instancat shtetërore rasti i saj prej ditësh tashmë është kthyer në një temë diskutimi në arenën politike, e përtej si një çështje jo vetëm me terma sociale. Klajda Gjosha, kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, ka qenë e ftuara e radh