Rezultate te kerkimit per termin: +Klan +Kosova

Meta: total 1000 / total_found 2742 / time 0.003 / keyword[0] klan / docs[0] 10010 / hits[0] 13197 / keyword[1] kosova / docs[1] 70835 / hits[1] 131924 /
No Pic available
  • 2017-02-08

Lista Serbe bën thirrje për paqe në Kosovë

Pas rrënimit të murit në veri të Mitrovicës, Lista Serbe ka dërguar një reagim, duke bërë thirrje për paqe në Kosovë, shkruan Klan Kosova. Përfaqësuesit e Listës Serbe në ditët që lamë pas kanë qenë te angazhuar në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit  si dhe uljen e ten

No Pic available
  • 2017-02-07

Shqiprim Arifi: Shkëmbimi i territorit Kosovë-Serbi do të destabilizonte Ballkanin

Kryekomunari i Preshevës, Shqiprim Arifi tha se një propozim nga anëtari i Kongresit Amerikan, Dana Rohrabacher për një shkëmbim të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës do të dëmtonte stabilitetin rajonal dhe shkonte kundër politikës së BE-së. Arifi i tha BIRN në një intervistë se s

No Pic available
  • 2017-02-03

Rama: Po na e cënoi territorin Serbia, jemi gati të përgjigjemi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se shqiptarët Shqipëria dhe Kosova janë bashkë për të promovuar paqen, por edhe për të mbrojtur integritetin territorial. Në një intervistë për Klan Kosova, kreu i ekzekutivit shqiptar u shpreh se nëse Serbia cënon territor jemi të g

No Pic available
  • 2017-02-03

Rama kërcënon Serbinë: Nëse prek një centimetër, Shqipëria dhe Kosova janë bashkë për luftë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë një interviste në Klan Kosova ka deklaruar se shqiptarët Shqipëria dhe Kosova janë bashkë për të promovuar paqen, por edhe për të mbrojtur integritetin territorial. Nëse serbët duan të hipin nëpër trena që i çojnë ata prapa në histori

No Pic available
  • 2017-02-02

Takimi Kosovë-Serbi pa marrëveshje, Mogherini: Ishte konstruktiv

Presidentit Hashim Thaçi dhe Tomislav Nikoliç dhe kryeministrat Aleksandër Vuçiç dhe Isa Mustafa të shoqëruar nga Shefja e Politikës së Jashtme të BE-së, Federica Mogherini kanë zhvilluar takimin e radhës së nivelit të lartë, për normalizimin e marrëdhënieve Prishtinë-Beograd, i

Historia e trishtë e  gazetares 25-vjeçare që vuan nga një sëmundja e rrallë
  • 2017-02-01

Historia e trishtë e gazetares 25-vjeçare që vuan nga një sëmundja e rrallë

Këtë të martë tek emisioni Rudina, në TV Klan, ishte e ftuar një vajzë 25-vjeçare nga Kosova, e cila vuan nga një sëmundje shumë e rrallë. Saranda Hoda nga Gjakova  vuan nga Haemangioma, rritja e pakontrolluar e venave, një sëmundje që e kanë vetëm 16 persona në botë. Nga 16 pers

No Pic available
  • 2017-01-31

Serbia ka qindra spiunë në Kosovë

Ish-pjesëtari i Inteligjencës Fadil Kajtazi, ka thënë se në Kosovë gjenden qindra spiunë apo agjentë serbë. Sipas tij shërbimi inteligjent serb çdo herë po e saboton shtetin teksa tha që edhe agjentë rusë kanë qasje në Kosovë por jo në mënyrë direkte, njofton Klan Kosova. Kajtaz