Rezultate te kerkimit per termin: +Klan +Plus

Meta: total 286 / total_found 286 / time 0.001 / keyword[0] klan / docs[0] 10276 / hits[0] 13535 / keyword[1] plus / docs[1] 12183 / hits[1] 16018 /
Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës
  • 2019-04-10

Ja kush është kompania që piraton kanalet televizive në Selenicë të Vlorës

Top Story u ndal edhe në qytezën e vogël të Selenicës, në rrethin e Vlorës. Varfëria ekonomike këtu është e dukshme. Në këtë qytet, prej vitesh operon një platformë kabllore, e cila vjedh kanale televizive nga plafroma DIGITALB. Siç e shikojmë edhe nga të dhënat e regjistruar n

Top Story, serverat e një kabllori të paligjshëm në Elbasan në një kasolle!
  • 2019-04-10

Top Story, serverat e një kabllori të paligjshëm në Elbasan në një kasolle!

Raste të pazakonta, Top Story gjeti kudo në Shqipëri. Kamera e emisionit u ndal në një kasolle të vogël, me antena satelitore. Ajo ndodhet pranë ish-Stacionit të Trenit në Qukës. Aty janë të vendosura serverat e televizionit kabllor Elbasan Cable. Ai është në pronësinë e zotit Al

Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring
  • 2019-04-10

Top Story, skandali me drejtorin e Burgut në Lushnjë: Piraton Digitalb dhe Tring

Top Story udhëtoi për në Lushnje. Edhe në këtë zonë të Shqipërisë, vjedhja e sinjalit televiziv është në lulëzim. Në këtë qytet, Top Story zbuloi rastin më flagrant të piraterisë televizive. Një televizion kabllor pa licencë, në pronësi të një drejtori burgu. Në çdo sht

Top Story, kompania pirate ANFAB ushtron aktivitet të paligjshëm në Korçë
  • 2019-04-10

Top Story, kompania pirate ANFAB ushtron aktivitet të paligjshëm në Korçë

Top Story udhëtoi në fshatin Podgorie të rrethit të Korçës. Këtu është edhe qendra, prej nga shpërndan sinjalin kabllori piratues ANFAB. Ai është i shtrirë në disa fshatra të tjera, që i përmbledh Njësia Administrative Vreshtas. Hapi i parë që Top Story bëri në këtë rast, ish

Pse nuk është kënga ime në listë? Çmimet Kult i përgjigjen Rozana Radit
  • 2017-11-13

Pse nuk është kënga ime në listë? Çmimet Kult i përgjigjen Rozana Radit

  Çmimet Kult rikthehen në edicionin e 13-të, të martën, më 14 nëntor, me shumë artistë të nominuar. Emrat më të spikatur, krijues dhe interpretues, shkrimtarë dhe përkthyes, regjisorë dhe aktorë, këngëtarë dhe muzikantë, balerinë dhe instrumentistë, artistë të

No Pic available
  • 2017-11-09

Femrat shqiptare mësyjnë drejt Dubait

Ëndrra amerikane sigurisht është një mit për shqiptarët, por së fundmi është Lindja e Mesme e cila është kthyer në vendin e preferuar. Por jo për ndërtesat marramendëse, por për të gjetur një punë të mirëpaguar. Sipas drejtuesve të agjencive ndërmjetësuese mes vendit tonë dh

No Pic available
  • 2017-11-06

Gratë që ruajnë traditën, artizanet që ende prodhojnë qilima me dorë

Artizane E Lumës ishte kjo kënga që ju kushtua para viteve 90 grave dhe vajzave duararta të qarkut të Kukësit, të cilat endin me mjeshtëri sixhadet dhe qilimat shumëngjyrësh. Një nga këto është edhe Flutura Mata, e cila me shumë dashuri dhe profesionalizëm e ushtron ende sot kët