Rezultate te kerkimit per termin: +Klasa +Paragrafi

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] klasa / docs[0] 7823 / hits[0] 10114 / keyword[1] paragrafi / docs[1] 2070 / hits[1] 3109 /
Kushtetuta Gay
  • 2016-04-29

Kushtetuta Gay

Nga Glendi Dukaj* Reforma në Drejtësi pretendohet se do të forcojë një ndër institucionet kryesore të demokracisë siç është gjyqësori. Në fakt, në të njëjtën kohë, paketa e propozuar e ndryshimeve kushtetuese po cenon një tjetër institucion po aq të rëndësishëm, siç është

Lufta Nacional-lirimtare dhe Lufta Civile  ne Shqiperi
  • 2014-11-07

Lufta Nacional-lirimtare dhe Lufta Civile ne Shqiperi

e Premte 7 Nentor 20141157 am ROMEO GURAKUQIbrbr   Historiani Romeo Gurakuqi analizon situaten e viteve 821743-821745  brbrGurakuqi Si e leshoi Enver Hoxha urdhrin e fillimit te Luftes Civile  brbrDhjete rezultate kerkimore mbi Luften Nacionalclirimtare dhe Luften Ci

Zbardhet kerkesa e Prokurorise Nxenesja u plagos ne sy te mesueses nenes se autorit
  • 2014-09-26

Zbardhet kerkesa e Prokurorise Nxenesja u plagos ne sy te mesueses nenes se autorit

e Premte 26 Shtator 20140927 am p classwp-caption-text Aldar Arshia autori i plagosjes te 17-vjecares ne shkolleSSSAbrASS8220Panorama8221 ka siguruar materialin e organit te akuzes paraqitur dje ne gjykateSSSAbrAbrSSMaturanti qe qelloi me arme zjarri ne ambientet e shkolles shoq

Gara për kreun e PD, Biberaj  postonretrospektive e jetës së tij politike
  • 2013-07-01

Gara për kreun e PD, Biberaj  postonretrospektive e jetës së tij politike

TIRANE - Aleksandër Biberaj hap fushatën për kreun e PD-së. Biberaj publikon në facebook një retrospektivë të jetës së tij nga 2005 deri në këtë moment si dëshirë për të mirë-informuar të gjithë t&eum

Ministria e Arsimit kërkon “dekriminalizimin” e rokut
  • 2013-03-21

Ministria e Arsimit kërkon “dekriminalizimin” e rokut

Kriminalizimi i rokut nëpërmjet një paragrafi të librit të Edukatës Qytetare për klasat e dhjeta - në të cilin roku cilësohet akt kriminal - ka irrituar adhuruesit e këtij zhanri muzikor. Disa të rinj kanë vendosur që mllefin e ty

Heqja e imunitetit, LSI depoziton nismën
  • 2012-07-11

Heqja e imunitetit, LSI depoziton nismën

Nasip Naço Lëvizja Socialiste për Integrim ka depozituar dje në Parlament dy nisma për ndryshimin e Kushtetutës dhe Kodit të Procedurës Penale në nenet që kanë të bëjnë me heqjen e imunitetit të zyrtarëve të lartë. Konkretisht, LSI-ja propozon që tri dispozita të Kushtetutës, q

Përzëreni  këtë klasë politike!
  • 2012-06-08

Përzëreni këtë klasë politike!

SHPETIM NAZARKO Zotëri, përse nuk jepni dorëheqjen nga Gjykata Kushtetuese kur mandati juaj ka mbaruar? Përgjigjja ishte e thjeshtë: Nuk iki dot nëse nuk vjen zëvendësi. Ma imponon Kushtetuta, neni 125, paragrafi 5. Mos më kërkoni të shkel Kushtetutën. Jam gardian i saj dhe nëse e shkel