Rezultate te kerkimit per termin: +Klevis +Balliu

Meta: total 87 / total_found 87 / time 0.000 / keyword[0] klevis / docs[0] 1208 / hits[0] 1739 / keyword[1] balliu / docs[1] 1513 / hits[1] 3277 /
Policia zbarkon të Bregu i Lumit, banorët mes lotësh luftë për të mbrojtur shtëpitë (Video)
  • 2019-04-09

Policia zbarkon të Bregu i Lumit, banorët mes lotësh luftë për të mbrojtur shtëpitë (Video)

Vijojnë tensionet të Bregu i Lumit mes banorëve dhe policisë. Mësohet se forca të shumta policie dhe fadroma kanë shkuar mëngjesin e sotëm për të shembur banesat, por kanë hasur në rezistencën e banorëve. Banorët kërkojnë dëmshpërblim të banesat, ndërsa pretendojnë se mungon

Po vriten banorët te Bregu i Lumit, policia i thyen këmbën një gruaje dhe
  • 2019-04-09

Po vriten banorët te Bregu i Lumit, policia i thyen këmbën një gruaje dhe

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu shprehet se banorët janë dhunuar në mënyrë barbare dhe ndaj tyre është përdorur gjithashtu gaz lotsjellës. Balliu pohon se policia i ka thyer këmbën një gruaje, ndërsa një banor tjetër është

Policia hedh gaz lotsjellës te Bregu i Lumit, banorja nga spitali: Seci dot nga këmba! (VIDEO)
  • 2019-04-09

Policia hedh gaz lotsjellës te Bregu i Lumit, banorja nga spitali: Seci dot nga këmba! (VIDEO)

Paraditen e sotme, banorët e Bregut të Lumit janë përplasur me policinë në përpjekje për të mbrojtur 38 banesat e tyre nga shembja, e cila parashikohet në projektin për ndërtimin e Bulevardit të Ri të Tiranës. Disa prej banorëve janë lënduar nga konfrontimi me policinë, e cila duk

Bulevardi i Ri/ Banorët  gurë e lopata ndaj policisë e fadromave te Bregu i Lumit (FOTO)
  • 2019-04-08

Bulevardi i Ri/ Banorët gurë e lopata ndaj policisë e fadromave te Bregu i Lumit (FOTO)

Prej mëse dy orësh banorët e Bregut të Lumit në kryeqytet janë duke protestuar kundër shembjes së banesave të tyre, ndërkohë që në terren kanë zbarkuar fadromat e INUK dhe qindra forca policie për të mbarëvjatur procesin. Në momentin që fadromat janë ndezur për të nisur prishje

Kërcimi i Tahirit/ Revoltohet Klevis Balliu: Çunat tanë në burg, ndërsa Saje Qorri e dridh në klube nate
  • 2019-04-06

Kërcimi i Tahirit/ Revoltohet Klevis Balliu: Çunat tanë në burg, ndërsa Saje Qorri e dridh në klube nate

Banorët e Astrit kanë protestuar sërish mbrëmjen e sotme kundër shembjes së banesave të tyre. Në këtë protestë nuk ka munguar as ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, i cili ka sulmuar ish-ministrin Saimir Tahiri. Balliu është kapur me një video të shpërndarë sot në media ku Tahi

Klevis Balliu nxit protestuesit, nis me përplasje protesta e opozitës
  • 2019-04-03

Klevis Balliu nxit protestuesit, nis me përplasje protesta e opozitës

Ka nisur me përplasje tek Ministria e Brendshme, protesta e radhës e opozitës. Qytetarë dhe simpatizantë të mbledhur para ministrisë kanë nisur tentativat për të çarë kordonin e sigurisë, por janë neutralizuar menjëherë nga forcat e policisë. Në krye të këtij grumbullimi protest

Klevis Balliu kërcënon Ramën: Do bëjmë vetëgjyqësi!
  • 2019-03-30

Klevis Balliu kërcënon Ramën: Do bëjmë vetëgjyqësi!

Banorët e Astirit kanë protestues sërish pasditen e sotme për të kundërshtuar projektin e Unazës së Madhe. Në mbështetje të banorëve ishte edhe ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu. Ai bëri thirrje për largimin e kryeministrit Edi Rama dhe tha se nëse nuk do të ketë drejtësi, do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama