Rezultate te kerkimit per termin: +Klima

Total: 4170
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.202Z

Xhindi, Meta: Demtohet klima paraelektorale

Kryetari i LSI-se, Ilir Meta duke u prononcuar per vrasjen e deputetit te PS-se, Fatmir Xhindi, ka kerkuar nga forcat e rendit qe te zbardhin sa me shpejt ngjarjen. Sipas tij, me kete krim “demtohet klima paraelektorale ne vend”.“Shpresoj te mos kete ndikime elektorale,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.693Z

Klima mund të ndikojë tek konfliktet e dhunshme shoqërore

Nga Express më 28 gusht 2011 në ora 22:00 A varet fati i qytetërimit tek klima? A ndihmuan uria dhe tharja e luginës së Nilit në përmbysjen e perandorisë egjiptiane në vitin 2200 para Krishtit? A e përshpejtoi thatësira ekstreme rënien e perandorisë majane në vitin 800 të erës son

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.143Z

Klima e biznesit në Shqipëri, problem taksat dhe korrupsioni

Raporti Revista “Forbes”: Shqipëria e 69-a mes 144 vendeve Klima – Vlerësimi i “Forbes”: Shqipëria ka njw sistem të komplikuar të taksave dhe tw kushteve për licenca Konkurrueshmëria – Lidhur me konkurrueshmërinë e ekonomisë, indeksi “Forbes̶

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.236Z

Sejko Klima e biznesit shqetesim

brbrGuvernatori i Bankes se Shqiperise Gent Sejko deklaron se klima e biznesit perben shqetesim per autoritetet vendase per thithjen e investimeve te huajabr Gjate intervistes per Zerin e Amerikes kreu i Bankes Qendrore theksoi se pavaresisht se rritja ekonomike per vitin e shkuar nuk arriti pritshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.309Z

Përkeqësohet klima e biznesit. BB: Shqipëria zbret 35 vende

Në vështrimin e Bankës Botërore klima e të bërit biznes në Shqipëri për vitin 2016 është përkeqësuar. Madje ky përkeqësim është i ndjeshëm pasi në krahasim më raportin e fundit Shqipëria ka zbritur 35 vende në renditjen përgjithshme mes 189 vendeve. Për klimën e të bëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.118Z

Portofol me Mark Crawford Klima e biznesit, a po ikin investitorët?

U larguan apo jo kompanitë amerikane? Mark Crawford, President i Dhomës Amerikanë të Tregtisë sjell hollësi në një intervistë në emisionin Portofol mbi tregjet ku dy kompanitë amerikane të përfolura këto ditë donin të operonin dhe investonin 250 milionë dollarë. Mes të tjerash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.857Z

Raporti i BSH, Kushi: Klima ekonomike, pozitive. Meritë e Qeverisë

Partia Socialiste e konsideron si positive klimën ekonomike në vend, kjo referuar edhe raportit më të fundit të Bankës së Shqipërisë. Deputetja socialiste Evis Kushi vlerësoi raportin e fundit të BSH për 3 mujorin e parë të 2014, duke e cilësuar atë si një tjetër vlerësim pozit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama