Rezultate te kerkimit per termin: +Klina

Meta: total 180 / total_found 180 / time 0.000 / keyword[0] klina / docs[0] 180 / hits[0] 207 /
Thërret Prizreni mori Shkodër, kënga e njësisë speciale të Kosovës në betejën për ndalimin e trenit (VIDEO)
  • 2017-01-16

Thërret Prizreni mori Shkodër, kënga e njësisë speciale të Kosovës në betejën për ndalimin e trenit (VIDEO)

Serbia dje tentoi që të dërgonte në Kosovë një tren provokator i cili mbante mbishkrimin Kosova është Serbi. Për të treguar se ajo tokë nuk është pa zot, njësitë speciale të policisë në Kosovë, ROSU, e bllokuan atë që në hyrje, në Mitrovicë. Sot është bërë publike një

ODA APO FACEBOOK-U ?
  • 2016-12-21

ODA APO FACEBOOK-U ?

Qysh ka thënë dikush, shumë kohë përpara Ramizit,  qëllimi i arsyeton mjetet. Te ne , as në oda e as në facebook, nuk ka dilema rreth kësaj. Dilemat janë të tjera dhe janë krejtësisht  teorike, janë dilema shkencore, pra, qoftë nga shkencat e natyrës apo edhe ato shoqërore. Veç n

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

Rasti Klina: Katër të akuzuar për keqpërdorim të autoritetit zyrtar
  • 2016-08-04

Rasti Klina: Katër të akuzuar për keqpërdorim të autoritetit zyrtar

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë, pranë Gjykatës Themelore në Pejë për rastin "Klina". Katër të pandehur akuzohen për veprën penale të keqpërdorimit të pozitës apo autoritetit zyrtar, shkelje kjo nga neni 422 i Kodit Penal të Republikës së Kos

Arlind Ajeti takon sozine e tij FOTO
  • 2016-07-03

Arlind Ajeti takon sozine e tij FOTO

Mbrojtesi i Kombetares shqiptare Arlind Ajeti i cili po kalon pushimet ne Prishtine ka takuar sozine e tij ne kryeqytetin e Kosovesbr br Foto tregon se sa shume ngjan i riu me mbrojtesin e talentuar te kombetares shqiptare Faktike Arlind Ajeti eshte kopja e tij pasi i riu nga Klina e Kosoves Luz B

Sivjet, asnjë rast me ethe hemorragjike Krime Kongo
  • 2016-06-29

Sivjet, asnjë rast me ethe hemorragjike Krime Kongo

Numri i pickimeve nga rriqrat sivjet është përgjysmuar, ndërsa prej 46 rasteve të trajtuara si të dyshimta, pas analizave laboratorike, të gjitha kanë rezultuar negative, u tha në takimin e Këshillit ndërministror për parandalimin dhe luftimin e etheve hemorragjike Krime - Kongo, të ci

Vërshohet Kosova
  • 2016-03-08

Vërshohet Kosova

Lagje të tëra në qytete nëpër Kosovë janë mbuluar nga uji, si pasojë e shiut. Një pjesë e madhe e Pejës është vërshuar nga uji, në disa raste është e pamundur edhe të qarkullohet me automjete. Në terren vërehen edhe ekskavatorë, të cilët po intervenojnë ta evitojnë përmbytj