Rezultate te kerkimit per termin: +Klinika +Dermatologjike

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] klinika / docs[0] 1669 / hits[0] 2309 / keyword[1] dermatologjike / docs[1] 64 / hits[1] 90 /
No Pic available
  • 2013-03-19

Kirurgjia Dermo - Estetike Spitali Amerikan prezanton risitë

TIRANE - Shqiptarët nuk kanë më nevojë të shpenzojnë në klinika të huaja për të kryer ndërhyrje dermo-estetike. Klinika Vivia ka përsosur imazhin e saj duke qenë sot fjala e fundit e trajtimeve të këtij lloji. Kjo klinikë

No Pic available
  • 2011-01-21

Të siguruarit, 50 shërbimet që do t’i përfitojnë falas

SHKRUAN: Jonida Tashi 21-01-2011 11:02Publikohet lista e shërbimeve spitalore që do të financohen nga ISKSH-ja për vitin 2011 Detajohen 50 shërbimet spitalore që personat e përfshirë në skemën e sigurimeve shëndetësore do t’i përfitojnë falas në institucionet shëndetësore p

No Pic available
  • 2010-04-18

Mantho Nakuçi Shqiptari që mjekoi me azot të lëngshëm, 15 vjet para Europës

Autori i Lajmit: Denisa KonaNë dyvjetorin e ndarjes prej nesh të Profesorit të nderuar, dermatologut Mantho Nakuçi, kujtimet e jetës së tij na vijnë përmes rrëfimeve në vite të atij vetë, të miqve dhe të historikut të shkruar të jetës së tij. Ai ishte një ndër studentët e apas

No Pic available
  • 2010-04-17

Vendimi, Të siguruarit, 50 shërbimet që do të përfitojnë falas në spitale

Jonida Tashi Detajohen 50 shërbimet spitalore që personat e përfshirë në skemën e sigurimeve shëndetësore do t’i përfitojnë falas në institucionet shëndetësore publike të vendit. Ditën e djeshme është botuar në Fletoren Zyrtare vendimi i qeverisë nr.140, datë 17.2.2010, “P

No Pic available
  • 2009-01-08

ISKSH-ja, “test” spitaleve mbi shërbimet për pacientët

Emanuela Sako Nis faza e parë e shtrirjes së Skemës së Sigurimeve Shëndetësore në të gjitha spitalet e vendit. ISKSH-ja do të financojë një paketë shërbimesh për ato spitale me të cilat do të lidhë kontrata. Në një fazë të dytë do të shihet nëse do të ketë zgjerim të kë

No Pic available
  • 2009-01-07

Pacientet, ja cfare perfitojne nga skema

Pacienti, ne kete moment, do te perfitoje faktin qe spitalet do te kene me shume barna, pasi do t'i prokurojne vete ato qe ne fillim te vitit dhe natyrisht do te garantohet nepermjet nje kontrolli shume te hollesishem nga ISKSH, qe te gjithe spitalet do te kene barnat me te domosdoshme, sipas sherbi

Spitalet, pacientët shërbim vetëm kundrejt pagesës
  • 2009-01-07

Spitalet, pacientët shërbim vetëm kundrejt pagesës

Sipas drejtoreshës së ISKSH-së, Hana, me VKM, tashmë spitalet janë në skemën e sigurimeve. Ja lista e shërbimeve që do të financohet nga ISKSH-ja Vendimi Pacientët nuk do të marrin asnjë shërbim falas në spital, nëse nuk janë të siguruar. Nëse deri më sot pacientët e shtruar n