Rezultate te kerkimit per termin: +Klinika +Urologjike

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] klinika / docs[0] 1669 / hits[0] 2309 / keyword[1] urologjike / docs[1] 31 / hits[1] 38 /
Nuhi Uka, i përfshirë në skandalin e "Medicus-it"
  • 2013-04-17

Nuhi Uka, i përfshirë në skandalin e "Medicus-it"

Klinika “Medicus” kishte lëshuar fletëgaranci të rrejshme se kinse pacientët jashtë Kosovës po vinin këtu për konsultime urologjike dhe në ato garanci, sipas prokurorit, nuk përmendej transplantimi. Sipas prokurorit, këto garanci jan

No Pic available
  • 2011-01-10

Prof. Paparisto, kirurg dhe mësues shembullor për breza të tërë

10/01/2011  Kush do të bëhet kirurg, nuk duhet të kursej djersën dhe përkushtimin pa orar Profesori ynë i dashur, Ferdinant Paparisto, sot, mbush 10 vjet nga koha që u nda nga jeta, në moshën 81-vjeçare. Për të mund të shkruash dhjetëra-dhjetëra faqe, sepse jeta e tij si më

No Pic available
  • 2009-03-24

Transplanti i veshkes, mungojne pajisjet

Transplanti i veshkes pritet te realizohet se shpejti edhe nga mjeke shqiptare ne Qendren Spitalore Universitare "Nene Tereza", duket se ka mbetur peng i disa pajisjeve mjekesore. Ndersa salla eshte bere gati qe ne muajin tetor te vitit te kaluar, ende ka pajisje qe mungojne. Keshtu, problemi nuk qe

No Pic available
  • 2009-02-19

Kanceri i veshkave, çdo ditë kërkon 50 operacione

19/02/2009  Shtohet numri i të prekurve, kategoria e rriskuar janë moshat 40–60-vjeçare Dy transplantet e para të veshkave do të bëhen në fund të muajit mars Mjekët pohojnë të alarmuar se vendi ynë po përballet me një rritje të shpejtë edhe të numrit të pacientëve q

No Pic available
  • 2009-02-19

QSUT, ne 25 dhe 26 mars nderhyrjet e para

Transplanti i veshkave do te kryhet per here te pare ne QSUT ne 25 dhe 26 mars. Nje grup mjekesh shqiptare, nen asistencen e mjekeve italiane, do te bejne falas dy nderhyrjet kirurgjikale te veshkave per dy vajza te reja. "Klinika Urologjike ne Qendren Spitalore Universitare "Nene Tereza" ne Tirane

Në mars do të kryhen dy tranplantet e para të veshkave në QSUT
  • 2009-02-19

Në mars do të kryhen dy tranplantet e para të veshkave në QSUT

  Për herë të parë në një spital publik, një grup mjekësh shqiptarë nën asistencën e mjekëve italianë, do të bëjnë falas dy transplante të  veshkave për dy vajza të reja. "Klinika Urologjike në Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza" në Tiranë po përgatitet

No Pic available
  • 2009-02-19

QSUT: Në mars kryhen dy transplantet e para

Për herë të parë në një spital publik, një grup mjekësh shqiptarë, nën asistencën e mjekëve italianë, do të bëjnë falas dy transplante të veshkave për dy vajza të reja. "Klinika Urologjike në Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza" në Tiranë po përgatitet për të b