Rezultate te kerkimit per termin: +Klinton

Meta: total 1000 / total_found 5756 / time 0.003 / keyword[0] klinton / docs[0] 5756 / hits[0] 13105 /
Vrasja tek Liqeni, arrestohet një person
  • 2019-03-17

Vrasja tek Liqeni, arrestohet një person

Polici raporton se ka arrestuar një person për vrasjen që ndodhi mbrëmë tek Liqeni. Në pranga ka rënë shtetasi Myftar Pasha, 56 vjeç, i cili akuzohet për veprën e moskallëzimit të krimit. Si autor i dyshuar i krimit është shtetasi Islam Myrtaj.  Sipas të dhënave, i arrestuari ësh

FBI ka tentuar të shkarkojë presidentin Trump
  • 2019-02-15

FBI ka tentuar të shkarkojë presidentin Trump

Administrata e Presidentit Donald Trump reagoi ndaj komenteve të një ish-drejtori në detyrë të FBI-së, i cili tha se dy vjet më parë, zyrtarët e lartë të zbatimit të ligjit po shikonin mundësinë e përdorimit të një amendamenti kushtetues për të hequr presidentin, pasi ai kishte sh

KOSOVA FIRST, PASTAJ TRUMPUTINI!
  • 2019-02-09

KOSOVA FIRST, PASTAJ TRUMPUTINI!

Nga: ARBEN MANAJ Edhe pse e pabesueshme, por sërish është e vërtetë se Kosova dhe tërësia e saj tokësore, është sot më e kërcënuar se kurrë më parë në historinë e kombit. Dhe, që kjo të vijë nga Uashigntoni, do ishte gjëja e fundit që bookmakers-at do e vinin për kuotim para

Nga Konferenca e Paqes, ku u ndalua copëtimi i Shqipërisë
  • 2019-01-21

Nga Konferenca e Paqes, ku u ndalua copëtimi i Shqipërisë

Nga Bajram PEÇI PARIS-18 JANAR 1919 Data e sipërshënuar shënon për fatet e kombit shqiptar një moment historik. 100 vjet më parë lëmshi i çështjeve të paqëndrueshme për çështjen e kombit shqiptar ishte tragjik. Më 1913, ambasadorët në Londër i dhanë një zgjidhje të palogjikshm

RUSIA KËRKON TI JAPË SERBISË MITROVICËN!
  • 2019-01-14

RUSIA KËRKON TI JAPË SERBISË MITROVICËN!

Nga Spartak NGJELA Rusia kërkon t’i japë Serbisë Mitrovicën, në mënyrë që vetë të  investojë atje përpara sesa Serbia të hyjë në Bashkimin Europian. Rusia  dhe Serbia e pushtuan në vitin 1913 Kosovën për Mitrovicën. Dy kanë qenë  pikësynimet ruso-serbe të vitit 1912-1

Merita të Veçanta Civile, Meta vlerëson ish-ambasadorin Arvizu
  • 2018-11-27

Merita të Veçanta Civile, Meta vlerëson ish-ambasadorin Arvizu

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alexander A. Arvizu u vlerësua sot nga Presidenti i Republikës me Titullin e lartë Për Merita të Veçanta Civile. Kreu i Shtetit shqiptar i akordoi ish-Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Titullin e lartë me motivacionin:

Stresi dhe duhani, 7 arsye pse flokët thinjen para kohe
  • 2018-11-14

Stresi dhe duhani, 7 arsye pse flokët thinjen para kohe

Supozohet se gjatë viteve të gjithë njerëzit thinjen, ka nga ata që thinjen përpara të tjerëve dhe jo vetëm për shkak se ajo është shkruar në gjenet e tij. Këtu janë disa nga shkaqet e mundshme të një fenomeni të pakthyeshëm. “Në mençurinë popullore shpesh shtrihen të v