Rezultate te kerkimit per termin: +Klodian +Branko

Meta: total 137 / total_found 137 / time 0.000 / keyword[0] klodian / docs[0] 4635 / hits[0] 6851 / keyword[1] branko / docs[1] 1617 / hits[1] 2134 /
Edmond Dosti, “makina” e golave
  • 2010-02-15

Edmond Dosti, “makina” e golave

(Dash Frashëri) - Në sezonin 1992-1933, Partizani – 15 herë kampion i Shqipërisë – fitoi edhe titullin e fundit kampion, por dhe Kupën e Shqipërisë (trofeu i 13-të). Lojtari “special” që kontribuoi maksimalisht në “pronësimin” e titullit kampion nuk ishte askush tjetër, por

No Pic available
  • 2009-10-27

Profili i Skampës quhet "Hapja"

Hapet sot Festivali Ndërkombëtar i Teatrit Alternativ "Skampa 2009" në Elbasan, 27 tetor deri më 1 nëntor, me pjesëmarrjen e 12 trupave. Edicioni i 11-të është titulluar "Hapja" (Openness) ka teatrin në raport me plastikën dhe muzikën. Drejtori Artistik dhe organizatori, Adonis Filip

No Pic available
  • 2009-10-11

U arratis në Rrogozhinë, ekstradohet nga Gjeneva

As tre vjet nuk ka mundur ta shijojë lirinë e fituar me anë të një mashtrimi që u bëri drejtuesve të burgjeve shqiptare, 31-vjeçari nga Elbasani Dashamir Banushi. Dje, zëdhënësi i Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë, Klodian Branko, njoftoi se zyra e Interpol Tiranës ka mundësu

Lezhe, pranga per rryshfet punonjesve te OSSH-se
  • 2009-09-25

Lezhe, pranga per rryshfet punonjesve te OSSH-se

Policia e Lezhes gjate nje operacioni te koduar “energjia e nderprere” ka arrestuar shtetasin Viktor Ujka, kryetar i Deges se Shitjes se OSSH-se ne Lezhe dhe faturistin Gjovalin Prenga. Gjate nje komunikimi zyrtar, zedhenesi i Drejtorise se Pergjithshme te Policise se Shtetit

No Pic available
  • 2009-09-18

Muaji korrik, dy të vdekur në ditë nga aksidentet rrugoreNga TemaMuaji korrik i këtij viti ka shënuar një bilanc të hidhur, teksa si pasojë e aksidenteve rrugore kanë gjetur vdekjen 48 persona dhe 46 të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë. Krahasuar

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Muaji korrik, dy të vdekur në ditë nga aksidentet rrugoreNga TemaMuaji korrik i këtij viti ka shënuar një bilanc të hidhur, teksa si pasojë e aksidenteve rrugore kanë gjetur vdekjen 48 persona dh

No Pic available
  • 2009-08-09

Krimet e Renda marrin hetimin, SHKB verifikon veprimet ne terren

Ne vendngjarje grupi hetimor arriti te sekuestronte ne cilesine e proves materiale, dy arme pistolete si dhe dy radio policie. Ne hetime u perfshi edhe Sherbimi i Kontrollit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme, qe do te verifikoje te gjitha veprimet operacionale, telefonatat e kryera ne momentet

Shqiptarët në zi - shteti në këmbë kundër krimit
  • 2009-08-09

Shqiptarët në zi - shteti në këmbë kundër krimit

Një i shumëkërkuar hap zjarr gjatë tentativës për t’i shpëtuar ndalimit, duke marrë jetën e 4 efektivave të Policisë së Shtetit. Dritan Dajti ka marrë plagë të rënda, por nuk u shpëton dot strukturave të drejtësisë. Dita e sotme është shpallur ditë zije, ndërkohë që P