Rezultate te kerkimit per termin: +Klos

Meta: total 1000 / total_found 1467 / time 0.000 / keyword[0] klos / docs[0] 1467 / hits[0] 2202 /
Vdekja e minatorit/ Spahiu: Asnjë deputet nuk flet, se ikën direkt nga lista
  • 2019-02-10

Vdekja e minatorit/ Spahiu: Asnjë deputet nuk flet, se ikën direkt nga lista

Më 8 shkurt, një tjetër minator humbi jetën në Bulqizë dhe që prej asaj dite nuk ka pasur asnjë reagim nga qeveria. Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ngre shqetësimin në lidhje me këtë neglizhencë të qeverisë. Ai bën me dije se vetëm në vitin 2018 shtatë persona humbën jetën

Mbreti Zog, pasardhës i Skënderbeut dhe shpëtimtar i atdheut
  • 2019-02-01

Mbreti Zog, pasardhës i Skënderbeut dhe shpëtimtar i atdheut

Aurenc Bebja Paris-Midi ka botuar, të enjten e 27 qershorit 1935, në faqen n°5, shkrimin e gazetarit të Le Petit Journal, Roger Crouquet, dedikuar Mbretit Zog, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut Dars (Klos), Mat Albania, e ka sjellë për publikun shqiptar: Ai ka realizuar të gjithë

Rikthehen reshjet e dëborës, ja rrugët e bllokuara
  • 2019-01-23

Rikthehen reshjet e dëborës, ja rrugët e bllokuara

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar në lidhje me situatën në vend pas reshjeve të shumta të shiut dhe dëborës. Raportohet se disa zona janë të bllokuara, ndërsa në zona të tjera kalimi i automjeteve bëhet vetëm me zinxhirë. Situata paraqitet si me poshtë: Qarku Shkodër. Bashkia Shko

Lejuan vendosjen e llotove, Policia prangos pronarët e lokaleve
  • 2019-01-12

Lejuan vendosjen e llotove, Policia prangos pronarët e lokaleve

Policia e Shtetit ka proceduar sot penalisht dy shtetas të cilët kanë vijuar aktivitetin e lojërave të fatit dhe llotove. Sipas njoftimit të Policisë na pranga janë vendosur dy shtetas, pronarë lokalesh një në Tiranë dhe një në Klos të Burrelit. Dy shtetasit janë arrestuar pasi dysho

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)
  • 2019-01-11

Dëborë dhe akull, rrugët ku duhet të përdoren zinxhirë (Foto)

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep informacion lidhur me situatën në vend si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të dëborës. Në rajonin jugor Gjirokastër, gjatë natës ka pasur reshje shiu. Situata në akset e këtij Qarku është përmirësuar ndjeshëm. Qarkullimi kryhet normalisht. Të gjith

Cërrik, aksidentohet për vdekje 83-vjeçari që lëvizte me karrocë
  • 2018-11-12

Cërrik, aksidentohet për vdekje 83-vjeçari që lëvizte me karrocë

Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Klos të Cërrikut. Policia bën të ditur se shtetasi V. Sh., 60 vjeç banues në fshatin Mollas, duke drejtuar mjetin tip Iveko me targa AA 576 MY, ka aksidentuar shtetasin R.Xh., 83 vjeç , banues në fshatin Klos.

Rama: Pas Rrugës së Arbërit, u çel edhe kantieri i rrugës Burrel-Klos (Video)
  • 2018-10-16

Rama: Pas Rrugës së Arbërit, u çel edhe kantieri i rrugës Burrel-Klos (Video)

Kryeministri Edi Rama si për çdo mëngjes ka publikuar në rrjetin social të Facebook-ut një video nga punimet në rrugën Burrel-Klos. Sipas tij, investimi në këtë rrugë është një provë e qartë se Dibra  është në vëmendjen e qeverisë. MIRËMËNGJES dhe me kënaqësinë që pas Rr