Rezultate te kerkimit per termin: +Klosi

Meta: total 1000 / total_found 5181 / time 0.002 / keyword[0] klosi / docs[0] 5181 / hits[0] 12434 /
Klosi: Paga minimale do të rritet edhe për sektorin privat
  • 2017-02-11

Klosi: Paga minimale do të rritet edhe për sektorin privat

Paga minimale për efekt të sigurimeve shoqërore pritet të rritet. Çështja do të diskutohet në mbledhjen e ardhshme të Këshillit Kombëtar të Punës që do të mbahet javën e ardhshme. Deklaratën e bëri ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi. Në javën e ardhshme do t

No Pic available
  • 2017-02-11

KUSH DO I MBROJË JETIMËT SHQIPTARË TË BRITANISË?

Shqiptarët kampionë të emigracionit në Britani, zv/Ministrja shqiptare kërkon riatdhesimin e menjëhershëm të tyre Petrit Kuçana Një ditë pasi në median Britanike shqiptarët zunë vendin e parë për ardhjet në Britani, zv/Ministrja e Brendshme u gjend në Londër dhe paska zhvilluar dy

No Pic available
  • 2017-02-10

Rritja e pagës minimale, Sindikatat kërkesë qeverisë për biznesin privat

Sindikatat i kanë kërkuar qeverisë  rritjen e pagës minimale për punonjësit në biznesin privat. Kjo kërkesë vjen në kohën kur pritet të hyjë në fuqi vendimi për rritjen e pagës minimale në administratë. Rritja pritet të jetë 1000-2000 lekë ndërsa propozimi është kundërs

Humb jetën pas lindjes foshnja, dyshohet për mjekim të pakujdesshëm
  • 2017-02-08

Humb jetën pas lindjes foshnja, dyshohet për mjekim të pakujdesshëm

Një foshnjë ka vdekur gjatë lindjes në maternitetin Koço Gliozheni. Sipas policisë, e cila e ka referuar rastin në Prokuroi, shtetasja me inicialet M.M ka shkuar të lindë në këtë maternitet mbrëmjen e djeshme, rreth orës 19:00, por nuk ka mundur ta sjellë foshnjën e saj. Policia ka s

No Pic available
  • 2017-02-07

Vokshi-Klosit: 300 mijë vende pune, premtim i pambajtur

Premtimi i Kryeministrit Edi Rama, për 300 mijë vende pune solli debate të ashpra mes opozitës dhe ministrit  Blendi Klosi,  në Komisionin për Çështjet Sociale ku u diskutua projkligji për  arsimin profesional. Deputetja Alabana Vokshi tha se qeveria ka dështuar, ndërsa Klo

No Pic available
  • 2017-02-07

Gratë janë të pambrojtura, Hysi: Sistemi gjyqësor duhet të jetë efektiv

Në kuadër të reformës në drejtësi dhe amendimit të ligjeve kryesore pritet dhe ashpërsim i depozitave dhe krijim i mbrojtjes më të madhe për gratë e dhunuara.  Grupet e interesit kanë propozuar ndryshime konkrete për ti dhënë me tepër akses në sistemin e drejtësisë gruas dhe

Klosi Fuqizimi i arsimit profesional mekanizem per rritjen ekonomike te vendit
  • 2017-02-03

Klosi Fuqizimi i arsimit profesional mekanizem per rritjen ekonomike te vendit

brbrNje tjeter shkolle e arsimit profesional binjakezohet me nje nga shkollat me te mira te te njejtit profil ne Europebrbr brbrShkolla Pavaresia e Vlores nenshkroi marreveshjen e binjakezimit me shkollen profesionale te te njejtit profil IDM Thun ne Zvicer nje nga shkollat me me emer ne kete shte