Rezultate te kerkimit per termin: +Klube

Meta: total 1000 / total_found 4952 / time 0.002 / keyword[0] klube / docs[0] 4952 / hits[0] 5825 /
Mesi mbush sot 30 vjeç, por ka fituar po kaq trofe me Barcelonën
  • 2017-06-24

Mesi mbush sot 30 vjeç, por ka fituar po kaq trofe me Barcelonën

Lionel Mesi feston sot në Rosario 30-vjetorin e tij. I rrethuar nga njerëzit e dashur dhe duke pritur ditën e fundit të muajit për tu martuar me Antonella Roccuzzo, partneren e tij gjatë gjithë jetës, ai është si gjithmonë: i sinqertë dhe fitimtar. Në 30 vite të jetës ka fituar 30 tit

Skënderbeu, skuadra e parë shqiptare në renditjen e UEFA-s
  • 2017-06-23

Skënderbeu, skuadra e parë shqiptare në renditjen e UEFA-s

Edhe pas këtij sezoni Skënderbeu vazhdon të jetë skuadra e parë shqiptare që renditet më lart në klasfikimin e UEFA-s për klube. Korçarët edhe pse kanë humbur 6 pozicione krahasuar me një sezon më parë duke rrëshkitur në vendin e 204-t, i lënë pas të gjitha klubet e tjera shqipta

E ardhmja e Alban Hoxhës në Itali
  • 2017-06-22

E ardhmja e Alban Hoxhës në Itali

Sirenat e Serisë A bien për kapitenin e Partizanit, Alban Hoxha. Mediat italiane raportojnë se klubi i sapongjitur këtë vit në kategorinë maksimale të futbollit italian, SPAL, është pranë mbylljes së marrëveshjes me Partizanin për transferimin e portierit përtej Adriatikut për shumë

Kukësi prezanton spanjollin Serran
  • 2017-06-21

Kukësi prezanton spanjollin Serran

Pas zyrtarizimit të marrëveshjeve me Hair Zeqirin dhe Rustem Hoxhën, Kukësi ka prezantuar zyrtarisht përpara mediave blerjen e tretë të kësaj merkatoje. Mbrojtësi spanjoll Albert Serran i shoqëruar nga menaxheri i klubit verilindor Naim Halili, pasi hodhi firmën mbi kontratë tha edhe fja

Revolucioni De Biasi, afroi 78 futbollistë!
  • 2017-06-16

Revolucioni De Biasi, afroi 78 futbollistë!

Me Gianni De Biasin të larguar nga stoli i Kombëtares është koha për bilance dhe llogari. Përpos atyre sportive në fushë, ku nga 52 ndeshje në krye të kuqezinjve trajneri ka fituar 22 dhe humbi 21, duke shënuar 57 gola, ndërsa u pësuan 54. Po aq të rëndësishme janë edhe shifrat për

No Pic available
  • 2017-06-13

Nga Szczsny te Bernadesch, objektivat e Juventusit kushtojnë 213 milionë euro

Objektivat e Juventusit kushtojnë 213 milionë euro. Drejtuesit e klubit bardhezi si kurrë më parë që nga koha kur në krye të presidencës erdhi Andrea Agnelli, janë të vendosur për të realizuar transferime të rëndësishme në radhët e skuadrës gjatë merkatos së verës. Ndërhyrje p

No Pic available
  • 2017-06-07

Elseid Hysaj: Kundër Izraelit luajmë finalen e vitit

Elseid Hysaj ka bindjen se humbja ndaj Luksemburgut do të harrohet shumë shpejt, edhe pse situata nuk është ndër më të mirat pas një seri humbjesh. Ai beson se Shqipëria do të ndryshojë me një fitore ndaj Izraelit, ndërsa ka bindjen se De Biazi do të vazhdojë të drejtojë ekipin. Pë