Rezultate te kerkimit per termin: +Klubeve +Europiane

Meta: total 604 / total_found 604 / time 0.002 / keyword[0] klubeve / docs[0] 6441 / hits[0] 8659 / keyword[1] europiane / docs[1] 45833 / hits[1] 68698 /
Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri
  • 2019-04-11

Reformë në Champions League, LEquipe zbulon formatin e ri

Duke nisur nga viti 2024, turneu më prestigjioz për klube në kontinentin e vjetër do të ndryshojë format, ndërsa ka qenë e përditshmja franceze LEquipe këtë të mërkurë, që ka zbuluar strukturën e re të Champions League, sipas propozimit të Shoqatës së Klubeve Europiane (ECA) të

Çmendet Juventusi, ofron 120 milionë euro për 19-vjeçarin
  • 2019-03-05

Çmendet Juventusi, ofron 120 milionë euro për 19-vjeçarin

Juventusi tashmë është duke menduar për të ardhmen dhe ka vendosur në fokus Joao Felix, qendërsulmuesin e Benfica. Ky i fundit ka ngjallur interesin edhe të klubeve të tjera europiane, si Atletico Madrid, Real Madrid, Barcelona dhe Manchester United. Bardhezinjtë, megjithatë, siç raport

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!
  • 2019-03-04

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!

Episodet e dhunës në sfidën e Superligës, Kamza-Laçi duket se kanë ndezur një betejë të ashpër midis FSHF-së dhe Policisë së Shtetit. Paraditen e sotme shtëpia e futbollit shqiptar reagoi zyrtarisht duke bërë me faj Uniformat Blu për mos reagim në këtë incident dhe sekretari i P

No Pic available
  • 2019-02-18

Mourinho tregon kampionatin ku do donte të drejtonte në të ardhmen

Jose Mourinho vijon të jetë ende pa një skuadër në të cilën të impenjohet, edhe pse spekulimet e fundit mediatike që e projektojnë të ardhmen e tij në stolin e klubeve të mëdha europiane, nuk kanë munguar. Gjithsesi aludimet duket se nisin të marrin një trajtë më konkrete, pas kë

Berlini super-trendy, çfarë të shikoni dhe ku të shkoni (FOTO)
  • 2019-02-16

Berlini super-trendy, çfarë të shikoni dhe ku të shkoni (FOTO)

Kryeqyteti i Gjermanisë është një destinacion kreativ dhe interesant për të rinjtë Por, jo vetëm… Berlini është një nga kryeqytetet më të bukura europiane, ndër më të preferuarit për të rinjtë për dinamizmin, artin dhe trendet e reja. Por, edhe sot, dëgjohet të flitet pë

Buffon mes legjendave në Champions, 50 ndeshje pa pësuar gol
  • 2019-02-13

Buffon mes legjendave në Champions, 50 ndeshje pa pësuar gol

Nuk është sulmues, që rekordet ia matin me gola, megjithatë ka për çfarë të krenohet, edhe pse luan mes shtyllave. Suksesi 2-0 e PSG ndaj Manchester United, të martën në mbrëmje, shënoi një arritje të veçantë për portierin veteran, Gianluigi Buffon. Në këtë ndeshje, italiani zyr

Duka triumfon në UEFA, zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv
  • 2019-02-07

Duka triumfon në UEFA, zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Sot në Romë është zhvilluar Kongresi i 43-të i UEFA-s që kishte në rendin e ditës zgjedhjen e Presidentit të UEFA-s dhe antarëve të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, pozicion për të cilin kandidonte dhe