Rezultate te kerkimit per termin: +Kodr +Kamz

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] kodr / docs[0] 2158 / hits[0] 3307 / keyword[1] kamz / docs[1] 5260 / hits[1] 9806 /
No Pic available
  • 2017-07-26

Emergjencat për zjarret: 18 vatra në 24 orë, digjen dhjetra hektarë pyje

Plot 18 vatra zjarri janë shënuar përgjatë 24 orëve të fundit në të gjitha qarqet e vendit duke djegur me dhjetra hektarë pyje dhe shkurre. Emergjencat Civile bëjnë me dije se për shuarjen e zjarreve janë angazhuar mbi 130 forca zjarrfikëse, vullnetarë dhe struktura të tjera të Emer

EC: 18 vatra të reja zjarri në disa qarqe
  • 2017-07-26

EC: 18 vatra të reja zjarri në disa qarqe

Emergjencat civile bëjnë të ditur se janë regjistruar 18 vatra zjarri në disa qarqe të vendit, duke shkaktuar dëme materiale. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar mbi 130 forca zjarrfikëse, vullnetarë dhe struktura të tjera të Emergjencave Civile. Qarku Shkodër –

No Pic available
  • 2016-10-25

DITËT E BUKURA TË MACERATËS

-Hapja e shkollës shqipe dhe bamirësi për familjen shqiptare në zonën e tërmetit- Ndue Lazri Qyteti i bukur i Maceratës shfaqet mbi kodrën e gjelbëruar që lartohet mbi luginat e dy lumenjve që e rrethojnë. Mbi 300 metra nga niveli i detit, që gjendet aty poshtë, as 30 km larg. Nga larg

Dëbora izolon banorët në Veri, rrëshqitje dherash në Rrugën e Kombit. Nesër borë edhe në Tiranë
  • 2016-01-17

Dëbora izolon banorët në Veri, rrëshqitje dherash në Rrugën e Kombit. Nesër borë edhe në Tiranë

Fundjava ka zbardhur me përkeqësim të motit. Reshjet e borës në zonat e thella kanë sjellë vështirësi në qarkullim, kurse ato të shiut në qytete të tjera kanë përmbytur toka e banesa. Në aksin Elbasan-Librazhd, raportohet për rrëshqitje dherash buzë rrugës, duke e bërë situat

Dita pa makina Bashkia nis projektin e 20 km korsi te dedikuara per bicikletat
  • 2013-09-22

Dita pa makina Bashkia nis projektin e 20 km korsi te dedikuara per bicikletat

Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit që i shton qytetit 20 km korsi të dedikuara për biçikletat. Kryebashkiaku Lulzim Basha ka marrë pjesë në nisjen e zbatimit të këtij projekti që nisi në rrugën “Ibrahim Rugova&rdqu

Dita pa makina, Bashkia nis projektin e 20 km korsi të dedikuara për biçikletat
  • 2013-09-22

Dita pa makina, Bashkia nis projektin e 20 km korsi të dedikuara për biçikletat

22-09-2013 / Gazeta 55 Basha: “Të angazhuar për një Tiranë të shëndetshme me më shumë përdorues të biçikletave dhe transportit publik”Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit që i shton qytetit 20 km korsi t&

TemA TV/ Rama hap fushatën për Tiranën, premton legalizim, çlirim të biznesit të vogël dhe luftë ndaj krimit (VIDEO)
  • 2013-05-24

TemA TV/ Rama hap fushatën për Tiranën, premton legalizim, çlirim të biznesit të vogël dhe luftë ndaj krimit (VIDEO)

Partia Socialiste hapi fushatën elektorale në qarkun e Tiranës në një miting entuziast në pallatin e sportit Asllan Rusi. Të gjithë kandidatët e kësaj partie kanë folur përpara të pranishmëve, ndërsa kanë shkaktuar entuziazëm sidomos fjalimet e Blendi Nallbanit, Saj