Rezultate te kerkimit per termin: +Kodi +Deontologjik

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] kodi / docs[0] 18358 / hits[0] 25517 / keyword[1] deontologjik / docs[1] 64 / hits[1] 90 /
No Pic available
  • 2013-10-12

Hila: Në serbatorët e makinave të Ushtrisë s’ka një litër benzinë

TIRANE-Zv/ministri i Mbrojtjes, Dritan Hila, e ka pranuar pa hezitim detyrën që iu ofrua nga kryeministri Edi Rama dhe ministrja Mimi Kodheli. Ai thotë në një intervistë për “Gazeta Shqiptare” se, puna që e pret ministren dhe ata si drejtues të rinj fillon që nga gjetja e parav

No Pic available
  • 2013-07-02

Blinin rroba tek “gabi”gjobiten 74 infermiere

TIRANE - Blerja e rrobave te gabi është bërë një modë tashmë në vendin tonë, aq sa shumë persona braktisin edhe vendin e punës për të vrapuar te tregu më i afërt. Një gjë e tillë ndodh edhe para spitalit më të madh të vendit në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tere

No Pic available
  • 2011-08-29

Farmacistët, zbardhet programi për provimin

Ministria e Arsimit ka miratuar programin e provimit të shtetit për farmacistët Ministria e Arsimit ka miratuar programin e provimit të shtetit për farmacistët. Këtë të fundit, do të përgatiten mbi bazën e këtij programi për provimin, pyetjet e të cilit do të jenë të njëjta pë

No Pic available
  • 2010-11-26

QKKB padi penale per Arian Jaupllarin

Qendra Kombetare e Kontrollit te Barnave depozitoi dje ne prokurori kallezim penal per presidentin e urdhrit te farmacisteve Arjan Jaupllari. Ky qendrim erdhi pas dhjetera ankesave nga farmacistet te cileve u eshte mohuar pajisja me certifikate anetaresimi prane urdhrit ne kundershtim me ligjin. Pre

No Pic available
  • 2010-06-05

Farmacistet, nis marrja e krediteve per formimin profesional

Sikunder do te ndodhe me stafet mjekesore, edhe farmacistet ne te gjithe vendin duhet te plotesojne kreditit e duhura per ushtrimin e metejshem te profesionit. Keto kredite ata duhet te t'i fitojne per nje periudhe prej pese vjetesh sipas ndarjeve te percaktuara ne programin e edukimit te vazhduar,

No Pic available
  • 2010-06-04

Çelen aktivitetet për marrjen e krediteve për profesionin e farmacistit

04/06/2010 Për të mos u penalizuar duhen ndjekur të paktën dy prej seminareve Sikundër do të ndodhë me stafet mjekësore, edhe farmacistët në të gjithë vendin duhet të plotësojnë kreditit e duhura për ushtrimin e mëtejshëm të profesionit. Këto kredite ata duhet të t’i fitojn

No Pic available
  • 2010-06-04

Projekti, shërbimet individuale farmaceutike do të kryhen në internet

Jonida Tashi Shërbimet individuale farmaceutike do të kryhen së shpejti nëpërmjet internetit. Ky është projekti më i fundit, “Farmacitë online”, që ministri për Inovacionin dhe Teknologjinë e Informacionit dhe të Komunikimit, Genc Pollo, ka prezantuar dje në Komisionin Kuvendor t