Rezultate te kerkimit per termin: +Kodi +Fiskal

Meta: total 213 / total_found 213 / time 0.001 / keyword[0] kodi / docs[0] 17743 / hits[0] 24695 / keyword[1] fiskal / docs[1] 10531 / hits[1] 16198 /
No Pic available
  • 2016-03-27

Shërbimet sekrete druajnë se Kosova po kthehet në tranzit të Shtetit Islamik në Evropë?

Nga Cristina Giudici Sipas Inteligjencës evropiane dhe irakiane ka 400 muxhahedinë të Isis të stërvitur për të importuar luftën në Evropë. Ndërkohë, Italia, përveç kërcënimit libian, duhet të luftojë edhe në një tjetër front të jashtëm: në Kosovë. Shërbimet tona t

No Pic available
  • 2016-03-19

PROPOZIMET/ Ben Blushi: Shqipëria bëhet, ja 10 pikat se si të mundim varfërinë

Nga Ben Blushi Gjatë shekullit të kaluar Shqipëria ka humbur shumë mundësi për tu kthyer në një vend me ekonomi të zhvilluar që garanton mirëqenie dhe progres për gjithë qytetarët e saj. Natyra dhe pozicioni i saj gjeografik kanë qenë të vetmit aleate bujarë të mbijetesës, shtetf

Rama takon Metën, më pas shkarkon Canin si ministër të Financave
  • 2016-02-17

Rama takon Metën, më pas shkarkon Canin si ministër të Financave

Mazhoranca Thesari në dorë të Ahmetajt, zv.ministrja e Shëndetësisë tek Ekonomia ARTEMISA HOXHA Ishte zotuar dhe madje shprehej tejet i vendosur se nuk do të kryente më ndryshime në qeveri, por Kryeministri Edi Rama ka kryer një lëvizje si një rrufe në qiell të hapur, duke bërë

PROFILI/ Një CV e shkurtër e Arben Ahmetajt
  • 2016-02-16

PROFILI/ Një CV e shkurtër e Arben Ahmetajt

Arben Ahmetaj do të jetë ministri i ri i Financave, teksa deri më tani mbante postin e ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes. Po kush është ministri i ri i Financave? Ai ka kryer disa specializime ndërkombëtare. Ka kryer në vitin 1996, Master për Tregti

No Pic available
  • 2016-01-15

Burg për kontrabandë dhe kuponin: Botohen në fletoren zyrtare ndryshimet e Kodit Penal

Ndryshimet në ligjin për Kodin Penal, që pritet të hyjë në fuqi në 29 janar (14 ditë pas botimit në Fletoren Zyrtare), parashikojnë burg deri në 10 vjet për kontrabandë, burg deri në një vit për loslëshim kuponi dhe deri në tre vjet nëse subjekti ushtron aktivitet pa kasë fiskale

Brenda një viti, Kuvendi miratoi 153 ligje
  • 2016-01-05

Brenda një viti, Kuvendi miratoi 153 ligje

Më të rëndësishmet: Dekriminalizimi dhe kodet. PS dhe LSI përplasje për 20 ligje Konsensusi: Mazhoranca dhe opozita miratuan me votat e përbashkëta një prej ligjeve më të rëndësishme siç ishte ai për Dekriminalizimin, i cili u shoqërua me një paketë të ndryshimeve në Kushtetutë

INTERVISTA/ Meta flet për 25-Vjetorin e PD-së: Pse nuk isha prezent
  • 2015-12-24

INTERVISTA/ Meta flet për 25-Vjetorin e PD-së: Pse nuk isha prezent

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, sqaroi në një intervistë të televizionit "Scan" se përse nuk ishte i pranishëm në festën e 25-vjetorit të themelimit të Partisë Demokratike. Ai dhe kryeministri Rama kishin marrë nga një ftesë për të qenë prezentë, mirëpo asnjëri prej tyre nuk shkoi.