Rezultate te kerkimit per termin: +Kodi +Fiskal

Meta: total 184 / total_found 184 / time 0.002 / keyword[0] kodi / docs[0] 16986 / hits[0] 23589 / keyword[1] fiskal / docs[1] 9150 / hits[1] 13703 /
Cani: 2015-a, viti i fundit i rritjes së taksave
  • 2014-11-20

Cani: 2015-a, viti i fundit i rritjes së taksave

Tiranë - I mori në dorë financat e vendit më se një vit më parë, në një moment mjaft të vështirë. Kriza ekonomike, që nisi pas vitit 2008, kishte dobësuar biznesin dhe konsumatorët, borxhi publik ishte rritur dhe njohja e detyrimeve të prapambetura të krijuara ndaj sipërmarrjeve e

Akademia Fiskale, investim për kapitalin njerëzor
  • 2014-09-28

Akademia Fiskale, investim për kapitalin njerëzor

Fjala e Kryeministrit Edi Rama, sot, në prezantimin e Akademisë Fiskale, ku nis dhe cikli i trajnimeve për administratën doganore dhe tatimore: "Është ditë e shënuar kjo, e fillimit të këtij rrugëtimi, që në njëfarë mënyre është një kurs kundër analfabetizmit fiskal. Analfabetiz

Të vendosur për modernizim të qeverisë dhe qeverisjes
  • 2014-09-28

Të vendosur për modernizim të qeverisë dhe qeverisjes

Fjala e Kryeministrit Rama në konferencën e organizuar nga BERZH, ku u prezantua raporti vjetor mbi tranzicionin: Kam pasur nderin dhe kënaqësinë që të asistoj në prezantimin e këtij Raporti, kur u bë publik në qendrën e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, në Londër, dhe b

Marrëveshja me FMN-në garanton rritje ekonomike, jo masa shtrënguese
  • 2014-09-28

Marrëveshja me FMN-në garanton rritje ekonomike, jo masa shtrënguese

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në seancën e sotme parlamentare: Mendoja që për këtë vit ishte thënë gjëja më absurde që qeveria ju kundërvihet amatorëve të duhanit, por kam gabuar, sepse sapo dëgjova një gjë edhe më absurde, që qeveria është fajtore, sepse nuk po rriten çmimet

Paketa mbështetëse për fasonët-Kapitull i ri për punësimin
  • 2014-09-28

Paketa mbështetëse për fasonët-Kapitull i ri për punësimin

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në një takim të zgjeruar për prezantimin e paketës ndihmëse për industrinë e përpunimit aktiv apo siç njihet ndryshe biznesi fason: Përshëndetje të gjithëve! Është dita e një kurorëzimi me sukses të plotë e një pune të përbashkët, pas një kons

Nishani kthen 3 ligje brenda një dite, sfumon 84 votat e shumicës së cilësuar   
  • 2014-08-16

Nishani kthen 3 ligje brenda një dite, sfumon 84 votat e shumicës së cilësuar  

Vendimi Presidenti nxjerr dekret për rishqyrtimin e KLD, Policinë e Shtetit dhe Administrativen ARTEMISA HOXHA Brenda një dite, Presidenti kthen mbrapsht tre ligje me shumicë të cilësuar votash, duke thelluar akoma më tej marrëdhëniet institucionale me mazhorancën e majtë. Ligji për Kës

No Pic available
  • 2014-08-07

IMEI, Harito: Nëse celularët futen kontrabandë a vidhen, sdo të punojnë

Tiranë Sot ka hyrë në fuqi vendimi i Qeverisë për regjistrimin e aparateve celulare në Shqipëri, regjistrimi i numrit të serisë së aparatit quajtur, quajtur IMEI. Ministrja e Inovacionit, Milena Harito, ka shpjeguar në një intervistë në studion e Ora News se një aparat i regjistruar