Rezultate te kerkimit per termin: +Kodi +Zgjedhor +L

Meta: total 1000 / total_found 6364 / time 0.012 / keyword[0] kodi / docs[0] 17031 / hits[0] 23652 / keyword[1] zgjedhor / docs[1] 38773 / hits[1] 86741 /
KQZ krereve te njesive vendore Informacion per 183 njesi ndryshe gjobe
  • 2015-01-26

KQZ krereve te njesive vendore Informacion per 183 njesi ndryshe gjobe

Transmetuar me 26012015 - 1454 Drilona Hoxha gjate deklarates PUBLICITET Tirane 26 janar 2015 NOAal- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u kerkon kryetareve te njesive te qeverisjes vendore informacionet e nevojshme pas publikimit te ek

Referendumet per harten Kolegji rrezon KQZ-ne Zgjedhjet lokale sipas ndarjes me 61 njesi VIDEO
  • 2015-01-15

Referendumet per harten Kolegji rrezon KQZ-ne Zgjedhjet lokale sipas ndarjes me 61 njesi VIDEO

e Enjte 15 Janar 20151300 pm p classwp-caption-textSeanca e sotme ne Kolegjin ZgjedhorSSSAbrASSKolegji Zgjedhor ka rrezuar dje vendimet e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve per zhvillimin e referendumeve ne 130 bashki e komuna te cilat kundershtojne n

Kontrolli i KQZ Meta Nuk do biem ne pozitat e Berishes
  • 2015-01-14

Kontrolli i KQZ Meta Nuk do biem ne pozitat e Berishes

e Merkure 14 Janar 20150907 am brbrKryetari i Parlamentit Ilir Meta deklaroi dje se maxhoranca do te plotesoje vendet vakante ne Komisionin Qendror te Zgjedhjeve dhe nuk do te shkoje drejt reformimit te saj Meta i ftuar ne emisionin 30 minuta ne Vizion- u shpreh se do te ndiqet

Meta: Nëse PD bojkoton zgjedhjet, kthehet në shoqatë (Video)
  • 2015-01-14

Meta: Nëse PD bojkoton zgjedhjet, kthehet në shoqatë (Video)

Tiranë - Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, thotë se nëse Partia Demokratike nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 21 qershorit, atëherë ajo mund të shndërrohet në një shoqatë. Pjesëmarrja në zgjedhje thotë ai, është ajo çka e dallon një parti politike nga një shoqatë k

Ndarja e re zgjedhore
  • 2015-01-10

Ndarja e re zgjedhore

Tiranë - Ndarja e re territoriale ka imponuar dhe një ripërcaktim të Zonave të Administrimit Zgjedhor, si niveli i dytë i administrimit të zgjedhjeve. Për shkak se me ndarjen e re ka humbur koncepti i rrethit mbi të cilin ishte mbështetur ndarja e ZAZ-ve të mëparshme, mazhoranca e majt

Referendumet, Kolegji shtyn me 1 javë vendimin, rrezikohen afatet
  • 2015-01-09

Referendumet, Kolegji shtyn me 1 javë vendimin, rrezikohen afatet

Vendimi Bashkohen në themel 130 kërkesat e komunave dhe bashkive Herion Mesi     Kolegji Zgjedhor do të shqyrtojë në 14 janar kërkesën e Partisë Socialiste, për rrëzimin e vendimeve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, të cilat i kanë hapur rrugën mbajtjes së referendumeve lokale,

No Pic available
  • 2015-01-09

Ndryshimet në kodin zgjedhor, Ora News disponon pr.ligjin e përgatitur nga PS

Qeveria ka gati paketën e propozimeve për ndryshimet ne Kodin Zgjedhor. Ora News disponon projektligjin për ndërhyrjet në Kodin Elektoral, ndryshime që rrjedhin nga ndarja e re administrativo-territoriale e Shqipërisë, në 61 Bashki, nga 365 njësi vendore që ishin më parë. Qeveria kërko