Rezultate te kerkimit per termin: +Kodi +Zgjedhor +L

Meta: total 1000 / total_found 6632 / time 0.006 / keyword[0] kodi / docs[0] 18189 / hits[0] 25285 / keyword[1] zgjedhor / docs[1] 41827 / hits[1] 92228 /
INTERVISTA e plotë/ Ilir Meta flet për përplasjen e Donald Lu me kryeprokurorin, Balilin, koalicionin me PS
  • 2017-02-07

INTERVISTA e plotë/ Ilir Meta flet për përplasjen e Donald Lu me kryeprokurorin, Balilin, koalicionin me PS

Ilir Meta bëri deklarata të forta në Top Story kur tha se ka vetëm një Vetting dhe atë e bëjnë institucionet shqiptare dhe asnjë ambasadë e huaj, përfshi edhe atë të SHBA. I pyetur për deklaratat e Donald Lu, ai tha se po të ishin bërë nga ndonjë ambasador i ndonjë vendi tjet

Fatura, ja sa do të kushtojnë zgjedhjet e 18 qershorit
  • 2017-02-05

Fatura, ja sa do të kushtojnë zgjedhjet e 18 qershorit

Zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit do të kushtojnë 733,551,663 lekë. Kjo është shifra që ka parashikuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në bazë të nevojave të saj për organizimin zgjedhor, dhe tre janë drejtimet kryesore: paga dhe shpërblime parashikohen 285,247,229 lekë, mallra 19

Fatos Klosi: Llalla tentoi të hidhte në erë Veting-un me hetimet ndaj ILDKP, Nishani smund të marrë drejtimin e PD. Ja pse Meta e Rama do jenë bashkë
  • 2017-01-14

Fatos Klosi: Llalla tentoi të hidhte në erë Veting-un me hetimet ndaj ILDKP, Nishani smund të marrë drejtimin e PD. Ja pse Meta e Rama do jenë bashkë

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi komenton tensionet brenda koalicionit qeverisës, a do të vijojë bashkëpunimi edhe në 2017; reformën në drejtësi, e cila ende nuk ka nisur të zbatohet edhe pas zhbllokimit të vetingut; çështjen e CEZ dhe marrëdhëniet e Tiranë

Mandati i Dashamir Tahirit, Kolegji Zgjedhor shpall moskompetencën
  • 2017-01-13

Mandati i Dashamir Tahirit, Kolegji Zgjedhor shpall moskompetencën

Kolegji Zgjedhor pushoi çështjen dhe shpalli moskompetencën për ankimimin e ish-deputetit Dashamir Tahiri, i cili kërkonte shfuqizimin e vendimit të KQZ për heqjen e mandatit të deputetit. Çështja do të dërgohet në Gjykatën Administrative të Shkallës së Parë për shqyrtim, tha avo

No Pic available
  • 2017-01-12

Kokëdhima: Duhet revolucion demokratik, do ta heqim kryetarin

Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhima thotë se vendi ka nevojë për një revolucion demokratike, për shkak sipas tij, kemi një sistem të kalbur dhe të korruptuar. Ai thotë se nuk ka demokraci kushtetuese funksionale në vend. Gjatë një interviste për tv lokal në Fier, Kokëdhima thotë

No Pic available
  • 2017-01-05

Çfarë duhet dhe mund të presim ne shqiptarët nga 2017?

Nga Afrim Krasniqi Në ditët e ndërrimit të viteve disa milionë urime u shkëmbyen midis qytetarëve. Secili uronte për shëndet, sukses, mbarësi dhe fat. Teorikisht të gjitha dëshirat nuk mund të realizohen, sepse në një botë konkurruese jo të gjithë mund jenë të suksesshëm dhe se

No Pic available
  • 2016-12-30

Shkarkimi i Roshit, çfarë ndodh më tej

Nga Afrim Krasniqi Shkarkimi i kreut të Bashkisë Kavajë rikthen në skenë debatin mbi zgjedhjet e reja në atë bashki. Sipas Kushtetutës (neni 115) organi i shpërndarë ose i shkarkuar mund të ankohet në Gjykatën Kushtetuese brenda 15 ditëve, dhe në këtë rast vendimi i Këshillit të M