Rezultate te kerkimit per termin: +Kodi

Meta: total 1000 / total_found 18532 / time 0.008 / keyword[0] kodi / docs[0] 18532 / hits[0] 25749 /
Thumbat në distancë, Berisha tallet keq me Ramën (FOTO)
  • 2019-04-06

Thumbat në distancë, Berisha tallet keq me Ramën (FOTO)

Ata të dy njihen për debatet e ashpra në Parlament, por veçanërisht për thumbat që i lëshojnë në drejtim të njëri-tjetrit. Dhe ish-kryeministri Sali Berisha, pasi Edi Rama e kishte përmendur shpesh në turin e tij për BashkinëQëDuam me ironi, ka zgjedhur ti përgjigjet me sarkazëm n

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë
  • 2019-03-26

Pas zhdukjes certifikohet Air Albania, ja 5 aeroportet ku do të operojë

“Air Albania” ka marrë certifikimet e nevojshme pranë Autoritetit të Aviacionit Civil sipas kërkesave të kuadrit ligjor vendas dhe direktivave të Bashkimit Europian. Gjatë një konference për shtyp Krislen Keri, Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit të Aviacionit Civil bëri me

Grupi i ri i PD, Murrizi si kryetar opozite: Do e krijojmë ne! Gjiknuri e fton në bisedime
  • 2019-03-26

Grupi i ri i PD, Murrizi si kryetar opozite: Do e krijojmë ne! Gjiknuri e fton në bisedime

Myslim Murrizi, njëri nga dy deputetët demokratë që nuk iu bind vendimit për lënien e mandatit, në një intervistë për Top Channel tregon hapin e radhës që do të hedhë bashkë me të tjerë deputetë demokratë që zunë karriget bosh të kolegëve të tyre dhe planet për ndryshimin e

Kryeprokurori/ A do e mbështesë PS, Arta Markun për një mandat të plotë?
  • 2019-03-24

Kryeprokurori/ A do e mbështesë PS, Arta Markun për një mandat të plotë?

Prej datës 19 mars nga KLP është hapur gara për Prokurorin e Përgjithshëm me mandat 7 vjeçar dhe në mesin e kandidaturave është edhe kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku. Duket se Marku do të gëzojë mbështetjen e plotë të mazhorancës socialiste për të marrë një mandat të plo

Kisha ku u luajt filmi Kodi i Da Vinçit, përfshihet nga flakët
  • 2019-03-19

Kisha ku u luajt filmi Kodi i Da Vinçit, përfshihet nga flakët

Kisha historike Saint-Sulpice në Paris,  ku u luajt filmi i autorit amerikan Dan Brown, bestselleri Kodi i Da Vinçit, mori flakë të dielën. Fatmirësisht zjarrfikësit arritën ta mbanin zjarrin nën kontroll dhe askush nuk u dëmtua. Zjarri filloi pasdite dhe në godinë ishin 4 persona. Ata

Shqiptarët janë të tmerrshëm dhe mbretër të kokainës
  • 2019-03-12

Shqiptarët janë të tmerrshëm dhe mbretër të kokainës

Po ju tregojmë historinë se si gangsterët shqiptarë ultra të dhunshëm mbërritën në Britani për të kontrolluar trafiqet e paligjshme të prostitucionit duke marrë nën kontroll një treg multi-milionësh të kokainës duke u bërë kriminelët më të frikshëm. Nga Jake Ryan, Reporter i

Dhuna në stadiume, Rama: Burg deri në 3 vjet kush shkel në fushë
  • 2019-03-11

Dhuna në stadiume, Rama: Burg deri në 3 vjet kush shkel në fushë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar masa të ashpra deri në dënim me burg për të gjithë ata që ushtrojnë dhunë në stadiume. Gjatë një takimi mes FSHF-së dhe qeverisë shqiptare me temë: Siguri-Reformim-Modernizim, ku ishin të pranishëm edhe përfaqësues nga Ministria e Sportit, d