Rezultate te kerkimit per termin: +Kodin +Rrugor

Meta: total 1000 / total_found 1246 / time 0.002 / keyword[0] kodin / docs[0] 22626 / hits[0] 42341 / keyword[1] rrugor / docs[1] 24963 / hits[1] 41504 /
No Pic available
  • 2017-06-22

6-vjeçari autik rradhit 196 shtetet sipas rendit alfabetik

Një djalë autik është bërë bërë shumë i njohur në të gjithë botës pasi është filmuar duke rradhitur 196 shtetet e botës sipas rendit alfabetik. Jayden Binkley nga Arnoldi, Nottingham i mësoi emrat pasi prindërit i blenë një atlas 3 muaj më parë. Ai ka mësuar gjithashtu të gji

Ministri i ri i Brendshëm: Burg për çdo polic që do të përfshihet në fushatë
  • 2017-05-24

Ministri i ri i Brendshëm: Burg për çdo polic që do të përfshihet në fushatë

Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj ka zhvilluar një takim me drejtuesit kryesorë të Policisë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, ku përcolli disa mesazhe dhe shpalosi prioritetet kryesore të mandatit të tij. Gjatë takimit Demiraj ka theksuar tre prioritete

Aksident në Pogradec, plagoset rëndë 23-vjeçari
  • 2017-05-02

Aksident në Pogradec, plagoset rëndë 23-vjeçari

Motoçikleta del nga rruga, i riu aksidentohet në gjendje të rëndë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të martë në  afërsi të fshatit Leshnicë- Pogradec, ku shtetasi T.B, rreth 23 vjeç, duke drejtuar pa kaskë, në rrugë dytësore një mjet motoçikletë ka dalë nga rruga. Për pasoj

Më pak vdekje në rrugë
  • 2017-04-02

Më pak vdekje në rrugë

Tremujori i fundit i 2016 ka shënuar një rënie të numrit të aksidente krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë. Ulja është 5,3% sipas institutit të statistikave, nga 561 aksidente që u regjistruan në tetor-dhjetor të 2015, në tremujorin e fundit të 2016 u shkaktuan

INVESTIGIMI/ Sali Berisha ka ndryshuar të dhënat. Do ndërhyjë Prokuroria?!
  • 2017-03-04

INVESTIGIMI/ Sali Berisha ka ndryshuar të dhënat. Do ndërhyjë Prokuroria?!

Pesë kryebashkiakë dhe shtatë deputetë kanë kërkuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të ndryshojnë apo plotësojnë vetëdeklarimet e tyre për pastërtinë e figurës, të njohura ndryshe si formularët e dekriminalizimit, duke argumentuar se nuk e kishin kuptuar ligjin ose se kis

No Pic available
  • 2017-03-03

Dënime shtesë dhe gjeneralitete të shumëfishta: zbardhen të dhënat e dekriminalizimit

Pesë kryebashkiakë dhe shtatë deputetë kanë kërkuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të ndryshojnë apo plotësojnë vetëdeklarimet e tyre për pastërtinë e figurës, të njohura ndryshe si formularët e dekriminalizimit, duke argumentuar se nuk e kishin kuptuar ligjin ose se kishin m

Hetimi i deputetëve, Llalla prish balancat mes PS-­LSI dhe PDIU
  • 2017-02-17

Hetimi i deputetëve, Llalla prish balancat mes PS-­LSI dhe PDIU

Nëse kryeprokurori Adriatik Llalla dhe KQZ vendosin të ndërpresin mandatet e gjashtë deputetëve të cilët janë nën verifikim për shkak të procesit të dekriminalizimit, atëherë balancat brenda partive politike në koalicionin qeverisës, do të prishen. Nëse Omer Mamo, Aqif Rakipi,