Rezultate te kerkimit per termin: +Kodit +Zgjedhor

Meta: total 1000 / total_found 9568 / time 0.008 / keyword[0] kodit / docs[0] 25822 / hits[0] 38877 / keyword[1] zgjedhor / docs[1] 43266 / hits[1] 94771 /
A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!
  • 2019-04-09

A janë amerikanët pas Rudina Hajdarit? Ja e vërteta!

Rudina Hajdarit, deputetes së Partisë Demokratike që refuzoi të linte mandatet bashkë me pjesën tjetër të kolegëve të saj në respekt të vendimit ekstrem politik të ndërmarrë nga kryetari Basha, iu bë një profil i pazakontë, tipik i një politikaneje rebele ndaj drejtuesve, në stu

NDRYSHIMI I SISTEMIT SËSHTË NJË SPORT I LEHTË
  • 2019-04-08

NDRYSHIMI I SISTEMIT SËSHTË NJË SPORT I LEHTË

Nga Astrit PATOZI Për ditë e më shumë po shtohen zërat që kërkojnë ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si të vetmen zgjidhje për të shpëtuar nga plagët edhe krizat ciklike të tranzicionit tonë demokratik. Ka një vërshim personazhesh kohët e fundit që kanë dalë nga strof

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!
  • 2019-03-26

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!

Nga ILir ÇUMANI Ezopi, fabulisti më i shquar i të gjitha kohërave, është një nga rrëfenjësit më interesant, i cili, me filozofinë e tij të konceptuar dhe të ndërtuar nga përvoja e tij personale e jetësore si skllav, tërhoqi vëmendjen e mbarë njerëzimit, duke e përcjellë atë br

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj
  • 2019-03-12

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin ka kaluar listën e 5 deputetëve të rinj të certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Mbledhja e drejtuar nga kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi, ka miratuar vendimet nr. 41,42,43,44 dhe 45 datë 11.03.2019, të KQZ-së që u jep mandate

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97
  • 2019-03-12

PS dhe aleatët: PD dhe LSI po na kthejnë në 97

Partia Socialiste ka mbledhur në një tryezë partita aleate për të diskutuar për situatën politike, ku opozita ka djegur mandatet. PS dhe aleatët e saj kanë dalë me një deklaratë, duke thënë se vendimi i opozitës  synon të dëmtojë rëndë interesat tona kombëtare dhe strategjike n

A do e pranojë mandatin? Rezervisti i LSI-së takohet me mikun Fleckenstein
  • 2019-02-28

A do e pranojë mandatin? Rezervisti i LSI-së takohet me mikun Fleckenstein

Pasi u njoftua për vakancat në Parlament, të krijuara pas vendimit ekstrem të opozitës për djegien e mandateve, KQZ nisi procedurën për zëvendësimin e tyre. KQZ ka nisur procedurat në zbatim të nenit 164 të Kodit Zgjedhor, sipas të cilët ky institucion duhet të kontaktojë kandidatë

Djegia e mandateve nga opozita, KQZ thërret 57 rezervistët
  • 2019-02-27

Djegia e mandateve nga opozita, KQZ thërret 57 rezervistët

Pasi u njoftua për vakancat në parlament, të krijuara pas vendimit ekstrem të opozitës për djegien e mandateve, KQZ ka nisur procedurën për zëvendësimin e tyre. Një ditë më parë përmes zëdhënëses, KQZ njoftoi se ka nisur procedurat në zbatim të nenit 164 të Kodit Zgjedhor, sipas

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama