Rezultate te kerkimit per termin: +Kodrs

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] kodrs / docs[0] 16 / hits[0] 24 /
No Pic available
  • 2010-08-24

Zbulohet një bust femre në Apoloni

Arkeologt kannj tjetr zbulim t rndsishm n Apoloni. Bhet fjal pr nj bust femre, q daton n shek. II-II pas Krishtit. Busti romak sht pak i dmtuar n pjesn e hunds dhe n veshin e majt. Ky objekt i shtohet zbulimeve t bustit t atletit romak dhe kmbs s bronzt t nj statuje Nj bust romak sht zbulimi i radh

No Pic available
  • 2010-08-24

Vdekja më e ngadaltë e shtresës së mesme amerikane

Ndrsa supermiliardert amerikan i bjn komplimente njri-tjetrit pr zemrn e art q kan pas vendimit pr t dhuruar miliarda dollar pr bamirsi, amerikani i thjesht ndodhet n nj situat m t keqe se kurr. Nj pjes e madhe e tyre po luftojn pr mbijetes. hendeku mes t pasurve dhe t varfrve po thellohet me shpejt

No Pic available
  • 2010-08-22

Shtohen zjarret, rrezikohen banesa e biznese në Berat

Sezoni Policia arreston nj zjarrvns q dogji pa arsye rreth 3 hektar kullota n Gjirokastr Ditt e fundit t vers e kan rritur ndjeshm numrin e zjarreve t rna n vend. Tri vatra serioze zjarri jan shfaqur gjat pasdites s t premtes dhe paradites s t shtuns n Gjirokastr, Kuks e Berat, por fatmirsisht n as

No Pic available
  • 2010-08-20

Zjarr në Urën Vajgurore, dyshohen pronarët e guroreve

Berat Nj zjarr ka rn mesditn e djeshme n nj kodr me pisha n qytezn e Urs Vajgurore. Nj siprfaqe prej rreth 25 hektarsh me shkurre sht shkrumbuar plotsisht, ndrsa flakt kan prfshir edhe pishat. Zjarri u shfaq rreth ors 14:00 n lagjen e quajtur "Guri i Bardh", ku n mes t kodrs jan shfaqur shenjat e p

No Pic available
  • 2010-08-16

E rralle, Zbulohet në Apoloni, busti i atletit romak

Në qytetin antik, ekipi shqiptaro-francez bën zbulimin më spektakolar Aparati fotografik nga lart nxjerr nj statuj t bardh, me kokn plot kaurrela -ky bust sht zbuluar dje n Apoloni. Dje, zyrtarisht ky zbulim sht dhn nga Ministria e Kulturs. Nj bust q paraqet nj atlet romak, s

No Pic available
  • 2010-08-10

Durrës, turizmi kulturor mrekullon vizitorët

Prve turizmit detar, n Durrs, n sezonin veror 2010, ka nisur t lulzoj dhe t frekuentohet edhe turizmi kulturor, i cili po ecn paralelisht me at malor. Duke nisur nga muaji maj deri n 8 gusht, n Durrs kan ardhur mbi 175 mij shtetas t huaj dhe mbi 33 mij prej tyre jan joshur dhe ka

No Pic available
  • 2010-07-29

Po të shkoni në Prizren nga rruga e re!

Tani, me rrugn e re pr dy or jeni n Prizren. Ndryshe nga udhtimi i mundimshm, nnt or maleve - kto ishin fjalt e drejtorit artistik t festivalit ndrkombtar t filmit dokumentar dhe t shkurtr, Veton Nurkollari, kur dje, pr t dytin vit, kaprezantimin zyrtar t pjesmarrsve n festival,