Rezultate te kerkimit per termin: +Kodra

Meta: total 1000 / total_found 5399 / time 0.002 / keyword[0] kodra / docs[0] 5399 / hits[0] 8573 /
8 femra të dyshuara për vrasjen e një burri!
  • 2019-03-28

8 femra të dyshuara për vrasjen e një burri!

Ankohet për çdo gjë dhe për të gjithë. Një lakmitare që i pëlqen të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes! Agustina, ky personazh “plot me virtyte” do të vijë nën interpretimin e aktores Olta Daku, në veprën 8 femra që do të ngjitet në skenën e Turbinës, më dat

10 plazhe të mrekullueshme greke për të ëndërruar verën (Foto)
  • 2019-03-27

10 plazhe të mrekullueshme greke për të ëndërruar verën (Foto)

Rërë e bardhë ose rozë, deti bruz dhe smerald: Greqia është një nga destinacionet më të bukura dhe më të panoramike të detit Mesdhe. Greqia është një nga destinacionet më të preferuara të italianëve për të shijuar detin. Këtu janë dhjetë plazhe parajsore, për ata që tashm

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut
  • 2019-03-25

Nga shtëpia me qira tek braktisja e familjes, jeta e re e Majlinda Bregut

Majlinda Bregu, ish-ministrja e Integrimit, aktualisht në rolin e  Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal ka treguar për jetën e saj personale në emisionin My Living në Vizion Plus.   Bregu ka treguar rreth jetesës së re në Sarajevë dhe qëndrimin lar

Përfshihet nga flakët kodra me ullishte në zonën e Selitës (VIDEO)
  • 2019-03-22

Përfshihet nga flakët kodra me ullishte në zonën e Selitës (VIDEO)

Një zjarr masiv ka përfshirë pasditen e sotme masivin kodrinor në zonën e Selitës në kryeqytet. Kodra e vendosur përballë Yzberishtit është e mbjellë me ullinj dhe ka bimësi të dendur. Zjarri është aktiv prej më shumë se 1 ore, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur dy automjete

Holanda, nga Instagrami te kanalet, mullinjtë dhe tregjet (FOTO)
  • 2019-03-08

Holanda, nga Instagrami te kanalet, mullinjtë dhe tregjet (FOTO)

Në Leiden, Maastricht dhe Rotterdam, vendet më fotogjene në atdheun e Vermeer dhe Rembrandt Piktorët e mëdhenj të Epokës së Artë, si Vermeer dhe Rembrandt, kishin kuptuar tashmë se Holanda ishte një vend ideal për peizazhet e karakterizuara nga një dritë e jashtëzakonshme. Pikëpamjet

Kardhiq-Delvinë, Rama inspekton punimet: Të jetë rrugë model
  • 2019-02-23

Kardhiq-Delvinë, Rama inspekton punimet: Të jetë rrugë model

Në lotin e katërt të aksit Kardhiq-Delvinë punimet kanë kaluar 50% të volumit. Kryeministri Edi Rama shkoi të inspektonte ecurinë e punës në këtë rrugë, përfundimi i së cilës do të evitojë Qafën e Muzinës, duke shkurtuar me 1 orë lidhjen e Tiranës me Sarandën. Duhet bërë nj

Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme
  • 2019-02-07

Turisti francez i 1938-ës mahnitet nga Shqipëria: Më thanë se ishte e rrezikshme

Revista franceze LEscargot : campeurs du Touring-club de France ka botuar, në muajin dhjetor të vitit 1938 eksperencën e një shtetasi francez në kampingun e Mbretit Zog. Fillimisht francezi niset me frikë drejt Shqipërisë, pasi i kishin thënë se është një vend i rrezikshëm. Pas ardhje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama