Rezultate te kerkimit per termin: +Kodrat

Total: 2397
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.367Z

Zjarret shkrumbojnë kodrat me pisha, kullota dhe ullishte

23/08/2011  Izolohen flakët, dëmi shumë i madh BERAT- Një zjarr i përmasave të mëdha është regjistruar gjatë ditës së djeshme në fshatin Sinjë në rrethin e Beratit, ku sipërfaqe të tëra me shkurre e kullota janë shkrumbuar nga flakët, ndërkohë që dhe raste të tjera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.334Z

Durrës, zjarr në kodrat e Spitallës

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë kodrat e Spitallës në rrethin e Durrësit. Menjëherë zjarrëfikëset e Durrësit dhe të portit kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe po përpiqen për neutralizimin e flakëve. Nd&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.060Z

Lushnjë, shkaktohen vatra zjarrinë kodrat e Karbunarës

LUSHNJE- Një sipërfaqe me shkurre dhe drurë frutorë në kodrat e Karbunarës në Lushnjë është përfshirë nga zjarri ditën e sotme. Flakët deri më tani kanë djegur rreth 15 hektarë tokë, ndërkohë që zjarrfikësja nuk shkon dot për të neutralizuar zjarrin për shkak të terrenit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.322Z

Zjarr ne kodrat e Thumanes

brbrVatrat e zjarrin vazhdojne te kercenojne pyjet dhe kullotat ne vend Flaket kane perfshire pyllin me pisha ne kodrat e Thumanes ne Kruje Zjarri eshte perhapur ne nje siperfaqe prej rreth 3 hektaresh Ne vendngjarje kane mberritur 5 zjarrfikese te cilat po luftojne me flaket per ti venen ne kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.459Z

Zjarr në kodrat e Bushatit, rrezikohen banesat

Një situatë e rënduar ka vazhduar në zonën e Shkodrës, ndërsa raste të ngjashme ka pasur në Berat e Fushë-Krujë SHKODËR Ndërhyrja e dy mjeteve ajrore për fikjen e zjarrit të ardhura nga Mali i Zi ka qenë vendimtare për shuarjen e zjarrit në Zogaj, në një territor ku zjarrfi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.967Z

Përfshihen nga flakët kodrat në periferi të Shkodrës

25-08-2008 / Gazeta 55 Flakët e zjarrit që përfshinë pasditen e sotme kodrat e malit Hebe, në fshatin Beltojë rreth 25 km larg Shkodrës, janë vënë nën kontroll falë ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse. Shefi i Policisë së Mbrojtjes Ndaj Zjarrit dhe Shpëtimit (PMNZSH) në prefek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.820Z

Kodrat e Durrësit, si tempuj antikë

25/05/2005  Megjithëse janë ngritur pallatet shumëkatëshe dhe mjaft dhera arkeologjike janë derdhur jashtë qytetit, arkeologët kanë marrë kodrat veriore të qytetit të Durrësit. Arsyeja është hulumtimi i tyre arkeologjik, ku deri tani janë zbuluar dy tempuj antikë. Grupi i a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama