Rezultate te kerkimit per termin: +Kohs

Meta: total 545 / total_found 545 / time 0.000 / keyword[0] kohs / docs[0] 545 / hits[0] 772 /
No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

No Pic available
  • 2016-11-16

Jo vetm muaj mjalti/ Historia e Obamës me Europën

Dashuri e flakt n fillim, faz e shuarjes n mes dhe mall pr m shum tani: Bilanci i marrdhnieve plot ulje ngjitje mes presidentit t SHBA-s, Barack Obama dhe Europs. Nisi n vern e vitit 2008 si nj fest e madhe dashurie n obeliskun e fitores n Berlin. Gjermant e europiant e brohoritn burrin, q me slogan

No Pic available
  • 2016-08-16

Notarja kineze flet pa dorashka për performancën e dobët: Isha me perioda

Notarja kineze Fun Yahnhui u vlerësua online për mënyrën se si ajo foli pas performancës së dobët në disiplinën 4×100 për femra. Në lot ajo i shpjegoi gazetarës se ishte me perioda gjatë kohs që notoi dhe kishte dhembje të vazhdueshme. Skuadra kineze u rendit në vendin e 4 duke

No Pic available
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha: Kur shkoja në dyqanin e Haki Stërmillit

Një përshkrim nga ish nxënësja e Instititutit Femëror, që më pas do të bëhej bashkëshortja e Enver Hoxhës, për shkrimtarin dhe bashkëpatriotin e saj dibran. Nga Nexhmije Hoxha Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q luftoi pr nj Shqipri t lir, t bashku

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin
  • 2015-12-28

Nexhmije Hoxha shfaqet me një shkrim për Haki Stërmillin

Nexhmije Hoxha shfaqet herë pas herë në shtypin shqiptar. Këtë radhë e veja e diktatorit Enver Hoxha ka botuar një shkrim për Haki Stërmillin. Shkrimi është publikuar në gazetën Dita. Ja çfarë shkruan ajo: Haki Strmilli, ky bir i shquar i Dibrs, ishte atdhetar i madh, demokrat, q l

No Pic available
  • 2015-11-27

Historia e Thanksgiving, festa m popullore n SHBA

Nga Albana Melyshi Lifschin “Thanksgiving” sht festa m popullore n SHBA. Me vendim t Presidentit Abraham Linkoln, n 3 tetor 1863, ajo festohet n t gjith Amerikn çdo vit, t ejten e fundit t muajit nntor. Historia e “Thanksgiving” lidhet ngushtsisht me fatin e pilgrimve, kolon

SHBA Rrethanat qe shmangen luften civile ne Shqiperi
  • 2015-01-22

SHBA Rrethanat qe shmangen luften civile ne Shqiperi

e Merkure 21 Janar 20152230 pm p classwp-caption-textENVER HOXHA DHE MEHMET SHEHUSSSAbrASSDokumente te Departamentit Amerikan te ShtetitSSSAbrASSBEQIR SKRELIbrKa pasur apo jo lufte civile ne Shqiperi gjate Luftes se Dyte Boterore Debati qe mori udhe me ndryshimet qe ndodhen pas