Rezultate te kerkimit per termin: +Koht

Meta: total 259 / total_found 259 / time 0.014 / keyword[0] koht / docs[0] 259 / hits[0] 295 /
No Pic available
  • 2018-08-19

MERKEL & PUTIN KUNDËRSHTARË TË BESUESHËM NË KOHË TË PASIGURTA

Angela Merkel dhe Vladimir Putin takohen pr t dytn her brenda tre muajve. Atmosfera sht e ftoht, por fal Donald Trumpit ata ndrgjegjsohen pr t prbashktat e tyre, mendon Michaela Küfner. Formati flet qart: deklarata para shtypit, por vetm para takimit. Pytje nuk lejohen. N dhjet minutat publike t dy

LOJË E LEHTË PËR VLADIMIR PUTININ
  • 2017-12-16

LOJË E LEHTË PËR VLADIMIR PUTININ

Pjesrisht konferenca e shtypit u zhvillua si n nj takim t madh familjar n mbrmjen e shenjt: gjyshi tregon pr t kaluarn, shjegon politikn aktuale botrore, e n prgjithsi sht n humor t mir. Kur atmosfera pr nj koh t shkurtr prishet, kjo ndodh vetm prej kushrinjve q shtronj disa pyetje t bezdisshme, por

No Pic available
  • 2017-10-31

100 vjet Revolucioni i Tetorit: Cila është fryma e revolucionit rus sot

Para 100 vjetsh Lenini nisi n Shn Peterburg revolucionin. Por me rastin e jubileut nuk jan parashikuar festime t mdha. Kjo pr arsyen, se revolucioni shnon nj kthes t madhe, gj q nuk e entuziazmon Putinin. Putin hajdut! Nj thirrje lufte n mes t Shn Peterburgut gjat nj proteste n nj mbrmje tetori m 2

Gara e arit nuk ka ndaluar kurrë, ja cilt jan krkuesit e rinj
  • 2017-08-16

Gara e arit nuk ka ndaluar kurrë, ja cilt jan krkuesit e rinj

N qoft se flasim pr garn e arit mendja t shkon menjher larg n perndim, n kohn kur europiant shkonin n Amerik pr t punuar n minierat e arit me shpresn pr tu br t pasur. Sot ekstraktimi i arit n miniera sht br diçka industriale, me mallin q copëtohet dhe me dinamitet, n krkim t arit. N lumenj, edhe

No Pic available
  • 2017-06-04

HARMONIA FETARE, VLERA Q MUND T OFROJ SHQIPRIA N EUROP

Shqipria, ku jan t prfaqsuar t tria besimet:i maysliman, katolik dhe ortodoks, e ruan harmonin fetare si nj aset solid t shoqris. Pr kt diskutuan n Berlin prfaqsuesit e komuniteteve fetare nga Shqipria. “Komunitetet fetare n Shqipri: nj model frymzues i harmonis fetare n koht e ekstremizmit fe

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët
  • 2016-09-16

BBC: Shqipëria, vendi i panjohur nga Europa që ka strehuar refugjatët

BBC i ka kushtuar një artikull të gjatë mikpritjes së shqiptarëve, duke e lidhur me faktin se refugjatëve Europa po u kthen shpinën. Ndërsa, diku në Europë, një vend i vogël në Ballkan ka pritur refugjatët që ishin në luftë. Në këtë reportazh tregohen për shqiptarët e Kosovës

Koha për strategji realiste në mbështetje të rritjes ekonomike në Shqipëri
  • 2013-08-19

Koha për strategji realiste në mbështetje të rritjes ekonomike në Shqipëri

“Qeveria e re duhet të punojë fort, po kështu administrata lokale, bizneset, qytetarët, të gjithë duhet të japin kontributin e tyre duke paguar taksat, duke ulur informalitetin, duke shmangur korrupsionin”, shprehet Milva Ekonomi në një intervistë për “D