Rezultate te kerkimit per termin: +Kol +Nikolli

Meta: total 128 / total_found 128 / time 0.000 / keyword[0] kol / docs[0] 3556 / hits[0] 5518 / keyword[1] nikolli / docs[1] 1794 / hits[1] 2910 /
Dyshime mbi autorësinë: Motra Tone nuk është pikturë e Kolë Idromenos?!
  • 2017-06-01

Dyshime mbi autorësinë: Motra Tone nuk është pikturë e Kolë Idromenos?!

Nga Fatmira Nikolli Piktura Motra Tone e realizuar në vitin 1883 nuk është e Kolë Idromenos! Është studiuesi, piktori e restauratori Mustafa Arapi, që ka arritur në këtë përfundim, të cilin e bën publik dhe është i gatshëm të japë edhe argumente. E njohur si piktura e parë realist

No Pic available
  • 2017-04-29

Shëndeti dhe siguria në punë, minatorët kërkojnë më shumë vëmendje

Dhjetëra minatorë u tubuan në Bulqizë në kuadër të nismës për siguri në punë organizuar nga Qendra për Marrëdhënie Pune dhe Dialog Social. Kryetari i Konfederatës së Sindikatave të Shqipërisë, Kol Nikolli, i bëri thirrje pushtetit vendor dhe qendror që të kthejnë vëmendjen ng

KISHA NJËMIJËVJEÇARE E KALIVARES
  • 2016-06-29

KISHA NJËMIJËVJEÇARE E KALIVARES

Histori dhe gjurmime (Anno Domini 1154) NDUE DEDAJ Në kulturën shqiptare janë ca tempuj të krishterë që nuk duhej tu ishte bjerrë shkëlqimi i shekujve, edhe pse prej tyre nuk ka dalë Formula e Pagëzimit, Meshari, Çeta e Profetëve etj. E vërteta është se ato ishin po aq çerd

Dekriminalizimi/ Nuk plotësuan formularin, ja kujt i hiqet mandati
  • 2016-05-27

Dekriminalizimi/ Nuk plotësuan formularin, ja kujt i hiqet mandati

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mblidhet ditën e martë, më datë 31.05.2016, për të diskutuar heqjen e mandatit për ata funksionarë publikë që nuk kanë dorëzuar formulatin e vetëdeklarimit brenda afatit ligjor. ???????????????????????????????????? Në një njoftim për shtyp, KQ

No Pic available
  • 2016-02-07

Legalizimet, 242 familjet që marrin tapinë në Tiranë

Janë 242 familje në kryeqytet të cilat kanë gati lejet e legalizimit në Tiranë. Verifikoni emrat në listë dhe më pas kryeni pagesën e parcelës ndërtimore ARTUR LUMNOM SPAHIU MUSTAFA AHMET ISAKU SINAN MEHMET HAKCANI RAMADAN IDRIZ GJANA ILIR XHELAL DUMI, LUTFIE RIZA DUMI VASIL MHILL DEDNDR

No Pic available
  • 2016-01-20

Kol Nikolli akuza MAS: Nuk bashkëpunon me Konfederatën e Sindikatave

Kreu i Konfederatës së Sindikatave, Kol Nikolli ka akuzuar Ministrinë e Arsimit dhe Sportit se nuk bashkëpunojnë. Nga qyteti i Shkodrës, Kol Nikolli dhe se është kundër reformave me qëllim të ngushtë. Në arsimin  profesional ka bashkëpunim dhe jo kevizje në hije. Ne kemi informuar ed

No Pic available
  • 2015-09-09

Legalizimet në Tiranë, 760 familjet që përfitojnë

ALUIZNI publikon listën me 760 familjet që përfitojnë nga legalizimi i banesave në qarkun e Tiranës. Ata gati faturën për parcelën ndërtimore. Në bazë të ligjit nr.50, dt. 27.06.2014. Të gjithë qytetarët përfitojnë një zbritje në masën 20% të vlerës së parcelës ndërtimore,