Rezultate te kerkimit per termin: +Kola +Kol

Meta: total 601 / total_found 601 / time 0.000 / keyword[0] kola / docs[0] 4627 / hits[0] 8081 / keyword[1] kol / docs[1] 3616 / hits[1] 5647 /
Musine Kokalari: Dashuria platonike me djaloshin izraelit
  • 2019-01-31

Musine Kokalari: Dashuria platonike me djaloshin izraelit

Musine Kokalari një nga personazhet e njohur të letrave, nuk I ka fshehur emocionet e bukura në letërkëmbime që ka pasur me mikeshat e saj. Një prej tyre është dhe historia me djaloshin italian gjatë kohës së studimeve në Itali. Një nga miket e saj më të mira ishte Selfixhe Ciu, me t

Prona me paratë e prostitucionit në emrin e ish-gruas, në telashe shijaksi
  • 2018-12-24

Prona me paratë e prostitucionit në emrin e ish-gruas, në telashe shijaksi

Një histori Hollywood-i mund të cilësohet ajo e ish-çiftit Aleko Përlesi dhe Drane Kolës. Të dy akuzohen për pastrim parash me prejardhje nga veprimtari kriminale, nëpërmjet investimeve në prona të paluajtshme dhe në pretencën e saj, Prokuroria kërkon 8 vite burg për Përlesin dhe 7

Verë, dekalogu për të ngrënë shëndetshëm gjatë pushimeve
  • 2018-07-21

Verë, dekalogu për të ngrënë shëndetshëm gjatë pushimeve

I menduar për fëmijët, por i përkryer edhe për të rriturit, pra, një vademekum i ushqyerjes së duhur dhe pa teprica Periudha e pushimeve është koha e vitit kur gjithçka jepet (ose pothuajse), në emër të relaksimit, të kënaqësisë së disa dëshirave më shumë, madje edhe fytit, ve

I heqin nënshtetësinë pa dashje, duke mos lexuar gjeneralitetet në certifikatë
  • 2018-03-06

I heqin nënshtetësinë pa dashje, duke mos lexuar gjeneralitetet në certifikatë

Në redaksinë e Fiks Fare ka mbërritur një ankesë nga emigranti Gjergj Zef Kola, nga Shkodra, i cili jeton në Itali. Ai është ankuar se, nga viti 2011 i kanë hequr nënshtetësinë shqiptare dhe nuk e di arsyen. Ai pohon se ka ardhur në Shqipëri për të rinovuar pasaportën dhe kur ësht

Si e mbyllën komunistët Hyllin e Dritës
  • 2017-09-19

Si e mbyllën komunistët Hyllin e Dritës

Kuvendi Françeskan në Shkodër ka qenë I njohur për kontributin e tij në kulturën dhe mendimin shqip. Hylli I Dritës revista që dilte prej kësaj hapësire ishte një tribunë e rëndësishme mendimi. Në kujtimet e tij At Zef Pllumi, tregon momentet se si u mbyll kjo revistë, shtypshkronja

Kolë Idromeno, i pari i tragjedisë së pikturës realiste shqiptare
  • 2017-08-15

Kolë Idromeno, i pari i tragjedisë së pikturës realiste shqiptare

Eleni Laperi Dy fjalë sot për Nikolla Idromenon, i cili u lind 157 vjet më parë, në 15 gusht të vitit 1860 në Shkodër. Fëmija i dytë i Arsen Idromenos dhe Roza Saraçit, Kola, si e njohim më shumë, u rrit nga një nënë e dashur dhe e qeshur dhe nga një baba që e donte punën dhe libr

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel