Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegji

Meta: total 1000 / total_found 5991 / time 0.003 / keyword[0] kolegji / docs[0] 5991 / hits[0] 11887 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

No Pic available
  • 2017-06-22

Nuk kanë uniformë të shkurtër në shkollë, djemtë protestojnë duke veshur funde

Disa djem kanë vendosur një mënyrë shumë të çuditshme për të protestuar kundër poltikës së rreptë të shkollës së tyre që nuk i lejon të vishen me pantallona të shkurtra në këto ditë të nxehta të verës. Nxënësit në Kolegjin ISCA në Exeter kanë shkuar në shkollë të ves

No Pic available
  • 2017-06-21

Ironia e Kryemadhit: Fati i shqiptarëve nuk vendoset në krevatin e Romeos dhe Xhulietës

Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me vendimin që Kolegji Zgjedhor dha pro Lëvizjes Socialiste për Integrim që kjo forcë të ketë dhe numëruesin e tretë në KZAZ për zgjedhjet e 25 qershorit. Me anë të një mesazhi në faqen e saj të Facebook-ut, Kryemadhi, kandidate për deputete n

No Pic available
  • 2017-06-20

Komisioneri i tretë, Manjani përfaqëson LSI në Kolgjin Zgjedhor

Kolegji zgjedhor po shqyrton ankimimin e Lëvizjes Socialiste për Integrim mbi anëtarin e tretë të komisioneve të numërimit të votave dhe të qendrave të votimit. Kërkesa e LSI shqyrtohet nga gjyqtarët Lindita Sinanaj, Gjin Gjoni, Tomor Skreli, Shkëlqim Mustafa dhe Sotiraq Lubonja. Relato

Ankesa e LSI-së, PD legjitimohet si palë e interesuar
  • 2017-06-20

Ankesa e LSI-së, PD legjitimohet si palë e interesuar

Kolegji Zgjedhor ka nisur procesin për ankesën e LSI-së për numëruesin e dytë, ku relator është gjyqtari Gjin Gjoni. LSI në këtë seancë përfaqësohet nga Ylli Manjani, dhe Ilirjan Muho. Ndërkohë, nëpërmjet përfaqësuesit të saj Ivi Kaso, Partia Demokratike ka kërkuar të legjitim

No Pic available
  • 2017-06-20

Kolegji i kthen numëruesin LSI-së, Manjani bën goditjen e parë si avokat

Kolegji Zgjedhor ka pranuar sot kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim lidhur me kërkesën e kësaj të fundit për të pasur numëruesin e tretë në KZAZ. Përfaqësuesi ligjor i kësaj çështje ishte ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i cili ka bërë në këtë mënyrë edhe g

No Pic available
  • 2017-06-20

Kolegji Zgjedhor pranon kërkesën e LSI, i jep numëruesin e tretë

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të pranojë kërkesën e LSI për ti dhënë numëruesin e tretë kësaj force politike.  Përfaqësuesi ligjor i LSI, Ylli Manjani tha se me këtë vendim Kolegji Zgjedhor solli në shina procesin. Ai paralajmëroi që media të vëzhgojë më shumë KQZ, sepse n