Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit +Zgjedhor

Meta: total 1000 / total_found 3517 / time 0.003 / keyword[0] kolegjit / docs[0] 5568 / hits[0] 9699 / keyword[1] zgjedhor / docs[1] 42764 / hits[1] 93999 /
Votat për një mandat, ja kalkulimi në secilin qark
  • 2017-06-23

Votat për një mandat, ja kalkulimi në secilin qark

Zgjedhjet po mbyllen, tani mbeten kalkulimet elektorale dhe verifikimet e fundit. Në këtë fazë partitë bëjnë tri gjëra: e para verifikojnë besnikërinë e komisionerëve të tyre dhe përzgjedhin numëruesit; e dyta verifikojnë qytetarët e mundshëm për pjesëmarrje në votime në mënyr

No Pic available
  • 2017-06-20

Kolegji i kthen numëruesin LSI-së, Manjani bën goditjen e parë si avokat

Kolegji Zgjedhor ka pranuar sot kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim lidhur me kërkesën e kësaj të fundit për të pasur numëruesin e tretë në KZAZ. Përfaqësuesi ligjor i kësaj çështje ishte ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i cili ka bërë në këtë mënyrë edhe g

No Pic available
  • 2017-06-14

Ankimohet në Kolegj vendimi i KQZ, LSI: Numëruesi i tretë i yni

Lëvizja Socialiste për Integrim, do i drejtohet Kolegjit Zgjedhor për të bërë ankimim lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për anëtarin e tretë në Grupin e Numërimit të Votave. LSI pretendon se i takon asaj, duke e cilësuar vendimin e KQZ të njëanshëm. Ky ankimim vj

No Pic available
  • 2017-06-09

Aleanca Popullore: Vendosni një kryq të madh në fletën e votimit

Partia Aleanca Popullore i ftoi votuesit ti vendosin një kryq të madh fletës së votimit më 25 qershor 2017. Vota e pavlefshme është një shenjë proteste ndaj zgjedhjeve të pavërteta, thuhet në një deklaratë të partisë së drejtuar nga Artur Dojaka. AP u kërkoi votuesve të paraqiten

No Pic available
  • 2017-05-22

Kreu i PAA, Dojaka: Po shqyrtojmë për padi të re në Kolegjin Zgjedhor

Kreu i Partisë Aleanca Popullore Artur Dojaka sqaron në Tonight Ilva Tare ankimimin pranë Kolegjit Zgjedhor për regjistrimin e deputetëve në KQZ. Partia e tij është e vetmja parti që ka ankimuar në Kolegj këtë çështje. Pjesë nga biseda:  Dojaka: Në Kolegj kishim ankimuar deri so

No Pic available
  • 2017-05-18

Aleanca Popullore nuk tërhiqet nga ankimimi në Kolegjin Zgjedhor

Ndryshe nga PAA, Partia Aleanca Popullore nuk do të tërhiqet nga ankimi në Kolegjin Zgjedhor për listat e kandidatëve për deputetët. Kreu i kësaj partie, Artur Dojaka, në një lidhje telefonike për Ora News, tha se një proçes ligjor konsiderohet i tillë vetëm kur vendosin gjykatat. Doj

Data e zgjedhjeve, Duka tërheq ankimimin për 18 qershorin
  • 2017-05-18

Data e zgjedhjeve, Duka tërheq ankimimin për 18 qershorin

Dy orë para se të niste seanca gjyqësore e Kolegjit Zgjedhor për animimin e listave të 18 qershorit, Partia Agrare Ambientaliste ka tërhequr kërkesën e saj. Vendimi ka të bëjë me vijimin e zbatimit të marrëveshjes që u arrit në orët e para të mëngjesit të sotëm mes kreut të mazh