Rezultate te kerkimit per termin: +Kolegjit

Total: 5671
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.703Z

Presidenti braktis anetaret e Kolegjit

Megjithese mbledhja e Keshillit te Larte te Drejtesise u thirr me kerkese te Presidentit te Republikes, njekohesisht kryetar i KLD-se, si nje reagim ndaj gjyqtareve te Kolegjit Zgjedhor, kreu i shtetit i cili eshte dhe garanti i ligjit themeltar te shtetit mungoi. Mund te mungonte ne cdo mbledhje te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.942Z

Betohen anëtarët e Kolegjit Zgjedhor

Tetë anëtarët e Kolegjit Zgjedhor të Gjykatës së Apelit kanë bërë betimin në Këshillin e Lartë të Drejtëisë. Ceremonia drejtohej nga Presidenti i Republikës Bujar Nishani njëherazi edhe kryetar i KLD-së Të tetë gjyqtarët e përzgjedhur një ditë me parë me short lexuan formul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.809Z

Rama leter Kolegjit Vendimi i Kolegjit ishte padrejtesi

 Pas vendimit të 3 qershorit, kur Kolegji Zgjedhor pushoi ankesën e Partisë Socialiste ndaj rezultatit të KQZ-së duke lënë në fuqi rezultatin e nxjerrë pas numërimit të votave të kontestuara, ku doli fitues me 81 vota Lulzim Basha, lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.871Z

Basha Rama presion Kolegjit Zgjedhor

Kandidati i Partisë Demokratike për bashkinë e Tiranës, Lulzim Basha akuzoi kundërshtarin e tij Edi Rama se po i bën presion Kolegjit Zgjedhor. Duke deklaruar në një konferencë për shtyp se do të respektojë vendimin e insti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.641Z

Basha pershendet vendimin e Kolegjit

Pak pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, që rrëzoi kërkesën e Partisë Socialiste për anulimin e vendimeve të KQZ-së më datë 18 dhe 24 maj, kandidati i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli në një konferencë për shtyp.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.208Z

Spahiu KLD ska kompetenca ndaj Kolegjit

Duke përfituar nga prezenca në emisionin “Shqip”, ku u trajtua situata në të cilën ndodhen shqiptarët në rajon, nën/kryetari Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Kreshnik Spahiu foli edhe për rolin që mund t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.580Z

Shqetësimi i Kolegjit, Topi thërret nesër KLD

Presidenti Bamir Topi nesër do të thërrasë Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Ai i ka kërkuar KLD-së, të fusë në rendin e ditës në mbledhjen e nesërme, shqetësimet e anëtarëve të Kolegjit Zgjedhor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama