Rezultate te kerkimit per termin: +Kolona

Meta: total 1000 / total_found 1623 / time 0.001 / keyword[0] kolona / docs[0] 1623 / hits[0] 2226 /
Balluku inspekton Rrugën e Arbrit: Cilësia e punimeve të jetë kryesore
  • 2019-02-09

Balluku inspekton Rrugën e Arbrit: Cilësia e punimeve të jetë kryesore

Gjatë vizitës në qarkun e Dibrës, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka inspektuar punimet që po kryhen në Rrugën e Arbrit, duke u ndalur në kantierin e urës së Vashës, e cila lidh tunelet T5 dhe T6. Ministrja Balluku ka parë nga afër ecurinë e punimeve dhe ë

Moti i keq në SHBA, 10 viktima nga i ftohti polar (Foto)
  • 2019-01-31

Moti i keq në SHBA, 10 viktima nga i ftohti polar (Foto)

Ka të paktën dhjetë viktima nga moti i keq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës: rajonet e Midwest dhe bregut lindor janë përfshirë nga acar me temperatura që kanë arritur pothuajse 40 gradë nën zero. Në Nju Jork dhe Uashington kolona e merkurit arriti -14 gradë dhe perceptimi i të fto

A do të kemi qeveri teknike? Bushati: Ky trinom e bën Ramën të parrëzueshëm
  • 2019-01-22

A do të kemi qeveri teknike? Bushati: Ky trinom e bën Ramën të parrëzueshëm

Mundësia e një qeverie teknike që do të mund të çonte Shqipërinë drejt zgjedhjeve të lira dhe të ndershme është artikuluar shpesh së fundmi nga dy liderët e opozitës, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi. Por për analistin Andi Bushati, në kushtet kur kryeministri Edi Rama zotëron nj

Fitnes, avantazhet e stërvitjes kur është ftohtë
  • 2018-11-29

Fitnes, avantazhet e stërvitjes kur është ftohtë

Aktiviteti fizik edhe jashtë gjatë muajve të dimrit është i shkëlqyeshëm për shëndetin dhe për të djegur më shumë kalori Le ta pranojmë, dimri nuk ju tërheq për të luajtur sport. Bëjnë përjashtim, natyrisht, adhuruesit e sporteve malore, të tilla si ski dhe alpinizëm, të cilë

No Pic available
  • 2018-11-28

Telegrami austriak: Si u shpall Pavarësia në Vlorë

Ilir Ikonomi i njohur për lidhjen e tij me historinë ka bërë publik një dokument origjinal ku shihet një telegram i shtypur në makinë shkrimi, që sipas tij, është një dokument i pakontestueshëm, se si u shpall pavarësia në Vlorë në orën 4 pasdite të datës 28 nëntor 1912. E kam n

Fitness në zyrë, ushtrimet që mund ti bëni në tavolinën e punës
  • 2018-11-08

Fitness në zyrë, ushtrimet që mund ti bëni në tavolinën e punës

Mjafton një lëvizje e drejtë për të lehtësuar muskujt e lënduar dhe për të parandaluar dhimbjen e shpinës, që mund ta bëni në zyrë pa tërhequr vëmendjen Tetë orë të përkulur para tavolinës së kompjuterit, ndoshta edhe duke nxituar dhe nën stres, duke mbajtur miun midis gishtav

Psikologji, sa fytyra është në gjendje të njohë truri ynë? 
  • 2018-10-19

Psikologji, sa fytyra është në gjendje të njohë truri ynë? 

Sipas një hulumtimi anglez, një person mund të kujtojë deri në 5.000 fytyra mes njerëzve të njohur dhe personaliteteve të njohura (pa kujtuar domosdoshmërisht emrin) Çdo qenie njerëzore mban më shumë ose më pak marrëdhënie të ngushta me një numër të njerëzve të tjerë që luhat