Rezultate te kerkimit per termin: +Kolonel +Xhevdet +Zeneli

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.053 / keyword[0] kolonel / docs[0] 2490 / hits[0] 3920 / keyword[1] xhevdet / docs[1] 1933 / hits[1] 2989 / keyword[2] zeneli / docs[2] 3113 / hits[2] 5480 /
Rikthim në vitin 97 / Plani ushtarak për të sulmuar Jugun. Urdhëri i Gazidedes për rekrutim dhe mobilizim të forcave paramiltare
  • 2017-01-17

Rikthim në vitin 97 / Plani ushtarak për të sulmuar Jugun. Urdhëri i Gazidedes për rekrutim dhe mobilizim të forcave paramiltare

Nënkolonel Dr. Hekuran Rapaj Data 1 deri 9 mars 1997, ngeli periudha më e ngjeshur e nxjerrjes së urdhrave për të detyruar dhe implikuar Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë në veprime kundër popullsisë së Jugut. Është etapa ku projektohen planet e veprimeve ushtarake,

Luiza Gega, shembulli i suksesshëm i binomit sport dhe ushtri
  • 2015-07-19

Luiza Gega, shembulli i suksesshëm i binomit sport dhe ushtri

ProfilTIRANË, 19 Korrik/ATSH-Gjergji Mima/ -Nuk kanë qenë të shumta rastet kur sportistët shqiptarë kanë arritur rezultate të larta në evente sportive të rëndësishme, siç mund të jenë Lojërat Olimpike. Por edhe më të rralla kanë qenë rastet kur këto sportistë kanë ardhur nga r

Çarmatoset Policia Ushtarake, 400 policë nuk do të kenë pistoleta
  • 2013-11-19

Çarmatoset Policia Ushtarake, 400 policë nuk do të kenë pistoleta

Komandanti i sapoemëruar, Xhevdet Zeneli, urdhëron mbledhjen e armatimit të efektivëve Herion Mesi Toga NFR – Prej vitesh, njësia e Policisë Ushtarake po përgatit me një program të veçantë një nënrepart të nivelit togë NRF (NATO Response Force), si forcë e gatshme për të vep

Reforma në ushtri, pritet shkurtimi i 40 për qind të Policisë Ushtarake
  • 2013-10-22

Reforma në ushtri, pritet shkurtimi i 40 për qind të Policisë Ushtarake

Policia Ushtarake - Më 22 shtator, ministrja Kodheli firmosi shkarkimin nga detyra të kreut të Policisë Ushtarake, Ylli Zyla, dhe në vend të tij do të rikthente në këtë detyrë kolonel Xhevdet Zenelin AKSHE - Tri ditë më parë, ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, liroi nga detyra krye

No Pic available
  • 2013-09-26

Kodheli emëron Xhevdet Zenelinsi Komandat të Policisë Ushtarake

TIRANË - Emërohet Komandanti i ri, i Policisë Ushtarake, pas shkarkimit të Ylli Zylës, i cili është Kolonel, Xhevdet Zeneli. Vendimi është marrë nga ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.Zeneli ka qenë dhe më parë në këtë

Imami mban Ylli Zylën, e emëron në krye të Policisë Ushtarake
  • 2012-08-21

Imami mban Ylli Zylën, e emëron në krye të Policisë Ushtarake

Bledar HotiIsh-shefi i SHIU-t u akuzua për konflikte interesi, pasi familjarët eksportonin armë BLEDAR HOTI Vazhdon reforma në ushtrinë shqiptare. Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami, emëron si komandant të Policisë Ushtarake, ish-shefin e SHIU-t, Ylli Zyla. Ish-shefi i Shërbimit Informativ

Balla: Berisha uzurpon institucionet e pavarura
  • 2012-08-21

Balla: Berisha uzurpon institucionet e pavarura

Ish-shefi i Shërbimit Informativ Ushtarak, ishte emëruar prej ditësh në këtë pozicion, por lajmi u bë i ditur në fundjavë. Ky post mbahej deri më tani nga Xhevdet Zeneli.Për emërimin e Zylës në krye të Policisë Ushtarake, reagoi sot edhe Partia Socialiste. Deputeti Taulant Balla, aku