Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbi

Meta: total 1000 / total_found 1476 / time 0.000 / keyword[0] kolumbi / docs[0] 1476 / hits[0] 1999 /
Avioni në flakë gjatë uljes së emergjencës, 12 viktima në Kolumbi
  • 2019-03-11

Avioni në flakë gjatë uljes së emergjencës, 12 viktima në Kolumbi

Dymbëdhjetë persona kanë humbur jetën kur një avion u rrëzua në Kolumbi. Autoriteti i aviacionit civil i Kolumbisë tha se për fat të keq askush nga personat në bord nuk mbijetoi. Zyrtari tha se nga avioni ishte dërguar një mesazh urgjent para rrëzimit. Fluturimi kishte filluar në San

Kolumbi, fortesa e Pablo Escobarit rrafshohet për 3 sekonda (VIDEO)
  • 2019-02-24

Kolumbi, fortesa e Pablo Escobarit rrafshohet për 3 sekonda (VIDEO)

Vetëm 3 sekonda u janë dashur autoriteteve kolumbiane për të rrafshuar fortesën e padronit të drogës Pablo Escobar në qendër të Medelinit. Kështjella 8-katëshe ku ka jetuar trafikanti famëkeq dhe familja e tij në qytetin e Medelinit u hodh në erë dhe video është bërë virale në r

No Pic available
  • 2019-02-24

A do ketë luftë në Venezuelë? Zv.Presidenti i SHBA vizitë urgjente në Kolumbi

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, ka planifikuar takimin e parë me liderin opozitar të Venezuelës Juan Guaido në Kolumbi të hënën. Të shtunën, trupat ushtarake që veprojnë nën urdhërat e presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, kanë bllokuar kalimin e kamio

Venezuela në prag të luftës civile, vriten 2 persona në kufi me Brazilin
  • 2019-02-23

Venezuela në prag të luftës civile, vriten 2 persona në kufi me Brazilin

Dy persona raportohet se kanë vdekur dhe  disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit. Lajmi është bërë i ditur nga mediat lokale, të cilat thonë se forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh. Këta të fundit ten

No Pic available
  • 2019-02-14

Përdhunoi 276 fëmijë në një vit, dënohet me burgim të përjetshëm pedofili

Një pedofil kolumbian që keqtrajtoi qindra fëmijë në një vit dhe shiti pamjet e abuzimit në internet, është burgosur për jetë. Juan Carlos Sanchez Latorre u quajt ‘Big Bad Ëolf’ sepse ishte pseudonimi që ai përdorte në internet për të ndarë imazhe dhe video të abuzimev

Lulëzon tregtia Kolumbi-Shqipëri, ja produktet më të kërkuara
  • 2019-02-05

Lulëzon tregtia Kolumbi-Shqipëri, ja produktet më të kërkuara

Importet nga shteti i largët i Kolumbisë drejt Shqipërisë kanë njohur një rritje të fortë gjatë tre viteve të fundit. Sipas të dhënave të INSTAT, në 2018-n, u importuan nga Kolumbia mallra me vlerë gati 2 miliardë lekë, me një rritje prej 136% në krahasim me vitin e mëparshëm,

Maduro: SHBA po përgatit planin për vrasjen time, me ndihmën e Kolumbisë
  • 2018-12-13

Maduro: SHBA po përgatit planin për vrasjen time, me ndihmën e Kolumbisë

Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro, ka akuzuar këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara John Bolton se po përgatit një komplot për vrasjen e tij në bashkëpunim me udhëheqësin kolumbian Ivan Duque. “John Bolton po udhëheq planin për të përhapur dhunën dhe p