Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbin

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] kolumbin / docs[0] 492 / hits[0] 597 /
No Pic available
  • 2019-02-24

A do ketë luftë në Venezuelë? Zv.Presidenti i SHBA vizitë urgjente në Kolumbi

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, ka planifikuar takimin e parë me liderin opozitar të Venezuelës Juan Guaido në Kolumbi të hënën. Të shtunën, trupat ushtarake që veprojnë nën urdhërat e presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro, kanë bllokuar kalimin e kamio

Venezuela në prag të luftës civile, vriten 2 persona në kufi me Brazilin
  • 2019-02-23

Venezuela në prag të luftës civile, vriten 2 persona në kufi me Brazilin

Dy persona raportohet se kanë vdekur dhe  disa të tjerë janë plagosur gjatë përleshjeve në kufirin mes Venezuelës dhe Brazilit. Lajmi është bërë i ditur nga mediat lokale, të cilat thonë se forcat e sigurisë së Venezuelës hapën zjarr ndaj një grupi civilësh. Këta të fundit ten

Maduro izolon shtetin, mbyll kufijtë me disa shtete
  • 2019-02-22

Maduro izolon shtetin, mbyll kufijtë me disa shtete

Lideri i opozitës në Venezuelë, Juan Guaido është larguar nga Karakasi të enjten, së bashku me 80 ligjvënës, për tu nisur në kufirin me Kolumbinë, ku pritet të arrijë ushqim dhe ilaçe për popullin e këtij shteti. Mirëpo presidenti i kontestuar, Nicolas Maduro, i cili mohon faktin s

Ndërhyrje ushtarake nga SHBA-të? Maduro: Njerëzit po armatosen!
  • 2019-02-03

Ndërhyrje ushtarake nga SHBA-të? Maduro: Njerëzit po armatosen!

“Probabiliteti i një lufte civile në Venezuelë? Askush nuk mund të përgjigjet, varet nga niveli i çmendurisë së perandorisë veriore”. Kjo është deklarata e Nicolas Maduro në një intervistë me programin “Salvados” të rrjetit spanjoll La Sexta. “Njerëzit t

Investigimi i The Independent: Shqipëria, Kolumbia e Europës!
  • 2019-01-27

Investigimi i The Independent: Shqipëria, Kolumbia e Europës!

Kultivimi dhe trafikimi i drogës nga Shqipëria në vende të ndryshe të Europës ka qenë një nga temat investiguese të mediave britanike. Prestigjiozja The Indipendent, në një artikull të shkruar nga gazetari Borzou Daragahi, shkruan se Shqipëria është kthyer në Kolumbinë e Europës, d

Brazili dhe Argjentina, miqësore luksi në Arabi
  • 2018-10-16

Brazili dhe Argjentina, miqësore luksi në Arabi

Brazili dhe Argjentina do të përballen ndërmjet tyre në një takim miqësor tepër të veçantë, që si rrallëherë do të luhet në Arabinë Saudite. Ka statistika të ndryshme në lidhje me këtë duel, megjithatë sipas të dhënave zyrtare të FIFA-s kjo do të jetë ndeshja e 105 në hist

Neymar se heq vesin, gol dhe karton të verdhë për simulim
  • 2018-09-12

Neymar se heq vesin, gol dhe karton të verdhë për simulim

Brazili shkatërroi 5-0 El Salvadorin në miqësoren e zhvilluar në FedEx Field të Landover, Maryland, në prani të 28 mijë spektatorëve. Neymar u bë sërish protagonist me simulimet e tij, aq sa kryesori u detyrua ta ndëshkonte me karton të verdhë. Ylli i PSG shndërroi në gol penalltin