Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbis +Ipiales

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] kolumbis / docs[0] 857 / hits[0] 1108 / keyword[1] ipiales / docs[1] 1 / hits[1] 1 /
Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit
  • 2018-08-19

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit

Ekuadori ka vendosur rregulla të reja më të ashpra për të ndalur emigrantët venezuelas që duan të hyjnë në vend pa pasaportë dhe vendimi ka shkaktuar bllokimin e mijëra njerëzve në Kolumbinë fqinje. Vendimi i Ekuadorit për të mbyllur kufirin për ata pa pasaporta hyri në fuqi të s