Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbis

Meta: total 857 / total_found 857 / time 0.000 / keyword[0] kolumbis / docs[0] 857 / hits[0] 1108 /
Avioni në flakë gjatë uljes së emergjencës, 12 viktima në Kolumbi
  • 2019-03-11

Avioni në flakë gjatë uljes së emergjencës, 12 viktima në Kolumbi

Dymbëdhjetë persona kanë humbur jetën kur një avion u rrëzua në Kolumbi. Autoriteti i aviacionit civil i Kolumbisë tha se për fat të keq askush nga personat në bord nuk mbijetoi. Zyrtari tha se nga avioni ishte dërguar një mesazh urgjent para rrëzimit. Fluturimi kishte filluar në San

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)
  • 2019-03-06

I thashë mikut tim çfarë do, Rama dhe Basha takohen në Itali (INTERVISTA)

Në intervistën e tij në emisionin Porta a porta të gazetarit të njohur italian, Bruno Vespa, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se në Shqipëri nuk po ndodhte asnjë revoltë popullore, se në vend ka stabilitet për biznesin e huaj dhe se numri i turistëve është gjithnjë në r

No Pic available
  • 2019-02-14

Përdhunoi 276 fëmijë në një vit, dënohet me burgim të përjetshëm pedofili

Një pedofil kolumbian që keqtrajtoi qindra fëmijë në një vit dhe shiti pamjet e abuzimit në internet, është burgosur për jetë. Juan Carlos Sanchez Latorre u quajt ‘Big Bad Ëolf’ sepse ishte pseudonimi që ai përdorte në internet për të ndarë imazhe dhe video të abuzimev

Lulëzon tregtia Kolumbi-Shqipëri, ja produktet më të kërkuara
  • 2019-02-05

Lulëzon tregtia Kolumbi-Shqipëri, ja produktet më të kërkuara

Importet nga shteti i largët i Kolumbisë drejt Shqipërisë kanë njohur një rritje të fortë gjatë tre viteve të fundit. Sipas të dhënave të INSTAT, në 2018-n, u importuan nga Kolumbia mallra me vlerë gati 2 miliardë lekë, me një rritje prej 136% në krahasim me vitin e mëparshëm,

No Pic available
  • 2019-01-30

Shpiket pajisja që kthen mendimet në fjali

Shkencëtarët kanë ndërtuar një pajisje që do iu vijë në ndihmë njerëzve që nuk flasin. Krijimi është shpallur si  “ndryshim i jetës” për ata që nuk janë në gjendje të komunikojnë me botë përreth. Sistemi pionier kombinon fuqinë e sintezuesve të të folurit dhe AI

No Pic available
  • 2019-01-17

Autobombë në shkollën e policisë në Bogota, 8 të vdekur dhe 10 të plagosur

Një autobombë ka shpërthyer në Bogota të Kolumbisë pranë një shkolle policisë, duke vrarë të paktën 8 persona dhe plagosur 10 të tjerë. Lajmi është bërë i ditur nga kryetari i Bashkisë Enrique Penalosa. Pranë godinës së akademisë së sulmuar, General Santander, mbërritën hel

Maduro: SHBA po përgatit planin për vrasjen time, me ndihmën e Kolumbisë
  • 2018-12-13

Maduro: SHBA po përgatit planin për vrasjen time, me ndihmën e Kolumbisë

Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro, ka akuzuar këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara John Bolton se po përgatit një komplot për vrasjen e tij në bashkëpunim me udhëheqësin kolumbian Ivan Duque. “John Bolton po udhëheq planin për të përhapur dhunën dhe p