Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbis +Juan +Manuel

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.447Z

Presidenti i Kolumbisë e shpallë ditë feste ditën e premte

Kombëtaren e Kolumbisë, të premten, në kuadër të kampionatit botëror e pret një ndeshje sa e vështirë aq edhe historike, përballë nikoqirëve të këtij botërori, kombëtares së Brazilit. E për arsye të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.705Z

Kolumbi, bisedime mes qeverisë dhe Farc

Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos, ka konfirmuar se qeveria e tij është në bisedime me grupin më të madh rebel të vendit, Farc. Në një deklaratë dhënë në televizionin shtetëror, Santos tha se po përmbush detyrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.708Z

Kolumbi bisedime mes qeverise dhe Farc

Presidenti i Kolumbisë, Juan Manuel Santos, ka konfirmuar se qeveria e tij është në bisedime me grupin më të madh rebel të vendit, Farc. Në një deklaratë dhënë në televizionin shtetëror, Santos tha se po përmbush det

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.931Z

Presidenti kolumbian i tregon të gjithëve problemin me prostatën

KOLUMBI-Presidenti i Kolumbisë Juan Manuel Santos, po garon për mandatin e dytë presidencial dhe teksa fliste me mbështetësit e tij në qytetin bregdetar të Barrankijes atij i janë lagur pantallonat. 62 vjeçari Santos, që i është n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.308Z

Bisedime për paqe mes FARC dhe qeverisë kolumbiane

Përfaqësuesit e Qeverisë së Kolumbisë janë takuar sot në Oslo të Norvegjisë me rebelët e majtë të FARC-ut, për t`i nisur formalisht bisedimet paqësore, të cilat synojnë përfundimin e konfliktit prej pesë dekada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.303Z

Konflikti, takohen përfaqësues të FARC dhe qeverisë kolumbiane

Përfaqësuesit e Qeverisë së Kolumbisë janë takuar sot në Oslo të Norvegjisë me rebelët e majtë të FARC-ut, për t`i nisur formalisht bisedimet paqësore, të cilat synojnë përfundimin e konfliktit prej pesë dekada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.853Z

Kina mendon ndërtimin e rivalit të Kanalit të Panamasë

Kolombia bëri të ditur se po negocion me Kinën për ndërtimin e një “Kanal Panamaje alternativ”.Rruga e propozuar ka synim të nxisë lëvizjen e mallrave mes Azisë dhe Amerikës Latine. Plani është që të krijohet nj&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama