Rezultate te kerkimit per termin: +Kolumbis

Total: 320
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.319Z

James shkakton konflikt mes Realit dhe Kolumbisë

James Rodriguez është gati për t’u kthyer në fushë, pas qëndrimit jashtë saj për afër dy muaj, për arsye të lëndimit, shkruan Indeksonline. Në kampin madrilian, ky lajm është mirëpritur, ku planifikohet se kolumbia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.004Z

Iraku i'a "vjedhë" Kolumbisë fanelat

Mediat kolumbiane kanë dhënë kritika të mëdha për përfaqësuesen e Irakut. Përfaqësuesja aziatike ka dizajnuar fanelat e reja për Kampionatin Botëror, fanela të cilat janë shumë të ngjashme me ato të përfaqë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.447Z

Presidenti i Kolumbisë e shpallë ditë feste ditën e premte

Kombëtaren e Kolumbisë, të premten, në kuadër të kampionatit botëror e pret një ndeshje sa e vështirë aq edhe historike, përballë nikoqirëve të këtij botërori, kombëtares së Brazilit. E për arsye të k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.168Z

Fark shkakton nëntë të vdekur

Një sulm i guerrilasve të Kolumbisë, Fark, kundër forcave policore ka shkaktuar të premten në mbrëmje nëntë të vdekur në jug të Kolumbisë. Viktimat e Forcave të Armatosura Revolucionare të Kolumbisë janë pesë g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.277Z

CIA ka ndihmuar në vrasjen e liderëve të FARC-ut

 Agjencia amerikane ka refuzuar të bëjë komente lidhur me një raport të ri, sipas të cilit agjencitë e Shteteve të Bashkuara, në mënyrë sekrete, i kanë dhënë qeverisë së Kolumbisë ndihmë teknologjike dhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.794Z

Rrëzohet avioni amerikan nëxhungël, humbin jetën 5 persona

KOLUMBI- Një aeroplan vëshgues i qeverisë amerikane është rrëzuar të shtunën në një xhungël në kufirin ndërmjet Kolumbisë dhe Panamasë. Sipas raportimeve nga forcat ushtarake kolumbiane, nga 6 personat në bord vetëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.308Z

Bisedime për paqe mes FARC dhe qeverisë kolumbiane

Përfaqësuesit e Qeverisë së Kolumbisë janë takuar sot në Oslo të Norvegjisë me rebelët e majtë të FARC-ut, për t`i nisur formalisht bisedimet paqësore, të cilat synojnë përfundimin e konfliktit prej pesë dekada

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama