Rezultate te kerkimit per termin: +Komandantin +Legjendar +Adem

Total: 127
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.494Z

Kryeministri Mustafa përkujton Komandantin Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e shënimit të ditëlindjes së 60-të, ka përkujtuar sot Komandantin Legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, burrin e madh të kombit, Adem Jashari, si dhe daljen publike të UÇK-së Kryeministri Mustafa, thekson se sot,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.090Z

Kosova nderon komandantin legjendar Adem Jashari

PRISHTINË- Nis nga sot ne Kosove nje ceremoni solemne tre ditore në perkujtim te komandantit legjendar te Kosoves Adem Jasharit. Tema e aktiviteteve cilësuar si “Epopeja e UÇK-së” do te shoqërohet me manifestime, vizita në pasardhesit e Jasharve, homa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.497Z

Mustafa përkujton Komandantin Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e shënimit të ditëlindjes së 60-të, ka përkujtuar sot Komandantin Legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, burrin e madh të kombit, Adem Jashari, si dhe dalje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.092Z

Epopeja e UÇK, Kosova nderon komandantin legjendar Adem Jashari

PRISHTINË- Nis nga sot ne Kosove nje ceremoni solemne tre ditore në perkujtim te komandantit legjendar te Kosoves Adem Jasharit. Tema e aktiviteteve cilësuar si “Epopeja e UÇK-së” do te shoqërohet me manifestime, vizita në pasardhesit e Jasharve, homa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.937Z

Foto e veçantë e komandantit legjendar Adem Jashari

Komandanti Legjendar Adem Jashari, i cili themeloi celulat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), duke veshur uniformën e kamufluar ushtarake dhe kapur armët për të dal maleve të Drenicës, sigurisht se ka pasur edhe momentet e tij të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.391Z

Adem Jashari ikona e aeroportit te Prishtines

Nderimi Ceremoni per vendosjen e emrit te heroit te UCK-se Aeroporti Nderkombetar i Prishtines nga dje ka marre emrin e komandantit legjendar te UCK-se Adem Jashari. Vendimi per kete emertim ishte marre kohe me pare nga Qeveria ne doreheqje e Kosoves kur u vendos qe edhe autostrada VermicendashMerd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.351Z

Epopeja e UÇK, Kosova nderon komandantin Adem Jashari

PRISHTINË- Nisi sot ne Kosove nje ceremoni solemne tre ditore në perkujtim te komandantit legjendar te Kosoves Adem Jasharit. Në Kosovë filluan sot në mesditë ceremonitë e treditore të manifestimit gjithëpopullor tradicional “Epopeja e UÇK-s&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama