Rezultate te kerkimit per termin: +Komandantin

Meta: total 1000 / total_found 2556 / time 0.001 / keyword[0] komandantin / docs[0] 2556 / hits[0] 3015 /
AEROPORTI DHE MOSVEPRIMI I INSTITUCIONEVE TË SIGURISË!
  • 2019-04-11

AEROPORTI DHE MOSVEPRIMI I INSTITUCIONEVE TË SIGURISË!

Nga Luan Rama Menjëherë pas sulmit të një grupi të armatosur kriminal në pistën e aeroportit ndërkombëtar të Tiranës, do të duhej të kishte nisur çështja penale edhe ndaj të gjithë anëtarëve të Komitet Kombëtar të Sigurisë së Aviacionit Civil, i cili është i ngarkuar edhe

Kongresi i PS/ Ish-deputeti: Më zhgënjeu Elisa, lideri nuk e eksitoi dot?!
  • 2019-03-24

Kongresi i PS/ Ish-deputeti: Më zhgënjeu Elisa, lideri nuk e eksitoi dot?!

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka ironizuar qëndrimin e ministres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali gjatë Kongresit të djeshëm të Partisë Socialiste. Paloka shkruan në Facebook se Elisa mbeti në nivelin e gjithë të tjerëve, duke mos gjetur një shprehje për S

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon
  • 2019-03-06

Xhaçka në Komandën e NATO-s, pro dyerve të hapura në rajon

Shqipëria vlerësohet edhe një herë për rolin e saj kyç në sigurinë dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka zhvilluar një vizitë pune në Komandën e Forcës së Bashkuar të Aleancës së Atlantikut të Veriut me qendër në Napoli (Allied Joint F

Ish-ministri i Brendshëm: Gazi lotsjellës në protestë, krim njerëzor!
  • 2019-02-17

Ish-ministri i Brendshëm: Gazi lotsjellës në protestë, krim njerëzor!

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka akuzuar Policinë e Shtetit dhe Gardën e Republikës që kanë zbatuar urdhra për përdorimin e gazit lotsjellës në protestën e së shtunës të opozitës. Në një status në Facebook, Demiraj thotë se një helmim të tillë, me përdorimin e lën

No Pic available
  • 2019-02-02

Sulejman Pitarka, aktori kujtohet në 95-vjetorin e lindjes

95 vjetori i lindjes së aktorit të madh Sulejman Pitarka u përkujtua në pani të familjareve, miqve dhe artisteve në sallën Goethe, të TKEKS. I njohur i aktori i karaktereve, Pitarka do të tërhiqte vëmendjen e publikut që në interpretimin e parë në kinematografi, në rolin e mësuesit

Top Story, vrasja e efektivit të parë në demokraci, Arben Ujkës
  • 2019-01-24

Top Story, vrasja e efektivit të parë në demokraci, Arben Ujkës

Oficeri kurajoz, Arben Ujka kujtohet sot si dëshmori i parë i forcave speciale RENEA, që është vrarë në përleshje të armatosur në periudhën e demokracisë. Ai ka humbur jetën më 22 gusht të vitit të largët 1993, por sot e kësaj dite, emri i tij përmendet si model nga kolegët. Ësh

Spektakli i avionëve të NATO-s në Tiranë, pse mungoi gjigandi AWACS?
  • 2019-01-24

Spektakli i avionëve të NATO-s në Tiranë, pse mungoi gjigandi AWACS?

AWACS (Boeing E-3) ‘Incidenti’ me avionin e NATO-s nga Gjermania, anuloi fluturimin për shkak të motit Fillimi i punës për transformimin rrënjësor të aeroportit ushtarak të Kuçovës, për ta shndërruar atë në bazën e parë të NATO-s në Ballkanin Perëndimor, solli në Tira